Aktualności
Sprawy nauki
07 Lutego
Opublikowano: 2023-02-07

Ostatni dzwonek na zgłoszenia Liderów GOZ

Jeszcze tylko do 12 lutego można się zgłaszać do konkursu Stena Circular Economy Award promującego ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Studenci mogą liczyć na grant w wysokości 10 tys. zł na realizację swojego projektu.

Konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego organizowany jest od 2017 roku. Honoruje przedsiębiorców i przedstawicieli środowiska akademickiego, których pomysły związane są z obszarem gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). To koncepcja polegająca na racjonalnym i efektywnym wykorzystaniu zasobów, ograniczaniu niekorzystnego wpływu wytwarzanych produktów na środowisko, a także zawracaniu materiałów do obiegu i minimalizacji ich strat.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 12 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie: www.stenarecycling.pl/scea. W ramach konkursu nagradzani są także studenci, którzy mają pomysł na promocję lub wdrażanie GOZ do społeczeństwa lub biznesu. Zwycięzca tej kategorii może liczyć na grant w wysokości 10 tys. zł na realizację zgłoszonego pomysłu oraz notebooka. Otrzyma także możliwość prezentacji pomysłu przedstawicielom biznesu. Finał VI edycji konkursu odbędzie się 19 kwietnia podczas podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR2023.

Circular Economy Award, zainicjowany w 2017 roku, to pierwszy w Polsce konkurs skierowany do przedsiębiorstw i środowiska akademickiego, pozwalający na wymianę pomysłów i doświadczeń w obszarze gospodarki cyrkularnej. W pięciu dotychczasowych edycjach nadesłano 133 zgłoszenia od przedsiębiorstw i 55 projektów studenckich – nagrodzono 23 firmy i 10 studentów. W ostatniej edycji nagroda trafiła do Agnieszki Chmury z Uniwersytetu Warszawskiego, autorki projektu „Klaster cyrkularny”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)