Polska uzyskała członkostwo w Europejskim Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL), co umożliwi polskim naukowcom i doktorantom współpracę z EMBL, a także pozwoli na tworzenie wspólnych inicjatyw, m.in. programów doktorskich z uczelniami w naszym kraju – poinformowało w 6 lutego Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
28 stycznia 2019 r. Polska przekazała rządowi Szwajcarii dokumenty o ratyfikacji umowy ustanawiającej Europejskie Laboratorium Biologii Molekularnej i tym samym umowa zaczęła obowiązywać Polskę jako pełnoprawnego członka EMBL.
Europejskie Laboratorium Biologii Molekularnej jest międzynarodową organizacją badawczą państw europejskich, specjalizującą się w prowadzeniu badań podstawowych w dziedzinie nauk przyrodniczych. Zrzesza 26 państw. Grupy naukowe EMBL publikują rocznie ponad 650 artykułów w recenzowanych czasopismach.
Szczegółowe informacje o grupach badawczych i możliwościach współpracy oraz partnerstwa z EMBL można znaleźć na stronie: https://www.embl.de/research/index.php, a informacje na temat staży, wizyt studyjnych oraz programów doktoranckich i post– doktorskich na stronie: https://www.embl.de/training/index.php.