Aktualności
Sprawy nauki
11 Maja
Opublikowano: 2020-05-11

Poszukiwanie partnerów w programie Horyzont 2020

Funding & tender opportunities to portal dla wnioskodawców i realizatorów programów ramowych Unii Europejskiej, w tym dla Horyzontu 2020. Za jego pomocą można wyszukiwać potencjalnych partnerów i oferty współpracy.

Serwis Funding & tender opportunities zawiera informacje o konkursach, a także wszystkie dokumenty związane z programem ramowym Horyzont 2020. Portal służy również do składania wniosków, obsługi projektów oraz do rejestracji w bazie ekspertów Komisji Europejskiej. Dodatkowo w jego ramach funkcjonuje narzędzie do wyszukiwania potencjalnych partnerów i ofert współpracy – Partner Search, które ma na celu wspierać autorów propozycji projektowych przy budowaniu konsorcjów. Umożliwia ono m.in. znajdowanie instytucji, które uzyskały finansowanie, czy zamieszczanie i przeglądanie ofert współpracy w odniesieniu do wybranego konkursu lub tematu.

Bazę partnerów, dysponujących określonymi kompetencjami, zasobami i doświadczeniem, którzy realizują już projekty, jak również bazę danych zarejestrowanych organizacji można przeszukiwać według słów kluczowych, obszaru geograficznego, typu organizacji, itp. Wyniki obejmują pełne profile instytucji z listami finansowanych projektów i możliwością kontaktu z ich przedstawicielami. Jeśli natomiast znajdą Państwo interesujący temat konkursowy, do którego warto byłoby aplikować, możliwe jest wyszukanie partnera wśród ofert instytucji zainteresowanych aplikowaniem do tego samego tematu. Lista takich propozycji współpracy znajduje się przy każdym szczegółowym opisie konkursu i jest widoczna pod dokumentami oraz warunkami/wymaganiami (Topic conditions and documents), które należy spełnić.

Ponadto w tym samym miejscu można zamieścić swoje ogłoszenie o poszukiwaniu partnera (expertise request) lub zgłosić swoją jednostkę jako potencjalnego członka konsorcjum do wybranego konkursu (expertise offer). Aby to zrobić należy przygotować krótki (do 500 znaków) opis w języku angielskim, zawierający informacje dotyczące prowadzonej działalności oraz zakresie możliwej współpracy. Uprawnieniami do rejestracji takich ofert dysponuje osoba odpowiedzialna za zarządzanie profilem instytucji, tzw. LEAR (Legal Entity Appointed Representative). Biorąc pod uwagę dużą funkcjonalność narzędzia Partner Search, można zauważyć, że daje ono nie tylko możliwość wsparcia autorów propozycji projektowych przy tworzeniu konsorcjów, ale także stwarza szansę zareklamowania swojej instytucji na stronie Komisji Europejskiej.

Regionalny Punkt Kontaktowy PR UE w Szczecinie świadczy pomoc w przygotowaniu oraz zamieszczaniu ofert. Zainteresowani proszeni są o kontakt tel.: +48 91 449 4723 lub mailowy: akorpal@zut.edu.pl. Zachęcamy do korzystania z tej usługi!

Agnieszka Korpal, konsultant ds. Programów Ramowych UE

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE w Szczecinie

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie

 

Dyskusja (0 komentarzy)