Aktualności
19 Listopada
Źródło: www.ukw.edu.pl
Opublikowano: 2018-11-19

Potrójny sukces bydgoskich naukowców

Kolejny sukces wynalazców z Pomorza i Kujaw. Międzyuczelniany zespół złożony z naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy zdobył trzy nagrody na targach Inova-Croatia 2018 w Zagrzebiu.

Złotym medalem, nagrodą Best invention for special needs oraz nagrodą specjalną delegacji Iranu wyróżniono „3D printed passive exoskeleton for children with weakness in upper limbs”. Autorami wynalazku są: prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, dr hab. inż. Marek Macko prof. nadzw., dr inż Dariusz Mikołajewski i mgr Zbigniew Szczepański z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz prof. dr hab. Aleksander Goch i dr Emilia Mikołajewska z Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

O medale na 43. targach Inova-Croatia rywalizowało ponad 800 wynalazków z ponad 30 krajów świata. International Invention Show Inova Budi Uzor uważane są za trzecie najstarsze targi wynalazków o zasięgu globalnym. Ich tegoroczna lokalizacja w Zagreb International Fair – jednym z 11 wiodących miejsc tego typu na świecie o ponad 100-letniej tradycji wystawienniczej – spowodowała, że oprócz wynalazców, wizjonerów i naukowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli komercyjnych ośrodków badawczych z całego świata, wystawę odwiedziło ponad 100 tys. widzów.

Źródło: UKW 

Dyskusja (0 komentarzy)