Aktualności
04 Lipca
Opublikowano: 2019-07-04

Prestiżowa nagroda dla badacza logiki matematycznej z UW

Dr Bartosz Wcisło, asystent w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego, został tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody E.W. Betha. Przyznawana jest za prace doktorskie z zakresu logiki. 

Praca doktorska dr. Bartosza Wcisły została wyróżniona spośród 14 innych zgłoszonych do nagrody. Jego rozprawa “Understanding the strength of compositional truth” dotyczyła formalnych teorii prawdy. Napisał ją pod kierunkiem dr. hab., prof. UW Cezarego Cieślińskiego z Instytutu Filozofii UW. Tam też w 2018 roku odbyła się jej obrona. Uroczystość wręczenia E. W. Beth Dissertation Prize odbędzie się 15 sierpnia w Rydze podczas European Summer School in Logic, Language and Information.

Dr Wcisło jest trzecim laureatem nagrody Betha z Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej otrzymali ją: Leszek Kołodziejczyk (2006) i Michał Skrzypczak (2015). Tylko Uniwersytet w Amsterdamie z 4 nagrodzonymi może się poszczycić lepszym wynikiem

Nagroda Betha, przyznawana od 1988 roku przez Association for Logic, Language and Information, stanowi najważniejszą na świecie nagrodę za prace doktorskie z zakresu logiki. Została ustanowiona na cześć holenderskiego matematyka Everta Willema Betha.

MK

Źródło: UW

 

Dyskusja (0 komentarzy)