Aktualności
Sprawy nauki
29 Listopada
Źródło: KPRP
Opublikowano: 2019-11-29

Prezydent nominował 50 nowych profesorów

50 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki odebrało z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w czwartek, 28 listopada, w Pałacu Prezydenckim.

Świeżo nominowani profesorowie reprezentują 35 podmiotów naukowych, w tym dwa zagraniczne: Uniwersytet w Montpellier i University College Dublin. Najwięcej spośród nich wywodzi się z: Politechniki Łódzkiej, Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie i Politechniki Warszawskiej (po 3) oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (po 2).

Gros stanowią przedstawiciele nauk medycznych i nauk o zdrowiu (11), a w dalszej kolejności: rolniczych (10), ścisłych i przyrodniczych (9), inżynieryjno-technicznych (9), profesorowie sztuki (4) oraz nauk społecznych (3), technicznych (2), humanistycznych (1) i farmaceutycznych (1).

MK

Lista nominacji profesorskich

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Paweł 30.11.2019 19:06

    Czterech profesorów sztuki, a nie "nauk o sztuce".