Aktualności
Sprawy nauki
29 Kwietnia
Źródło: www.andrzejstanislawek.pl
Opublikowano: 2019-04-29

Prof. Andrzej Stanisławek sekretarzem stanu w MNiSW

Wicepremier Jarosław Gowin powołał prof. Andrzeja Stanisławka na sekretarza stanu w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego. Senator będzie odpowiadał za relacje nauki i gospodarki.

Profesor Andrzej Stanisławek urodził się w 1954 roku w Opolu Lubelskim, a od 1973 roku nieprzerwanie związany jest z Lublinem. To doświadczony chirurg-onkolog, naukowiec, dydaktyk, a także przedsiębiorca i społecznik. Jest profesorem nadzw. Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, doktorem habilitowanym nauk medycznych, specjalistą I stopnia z chirurgii ogólnej i II z zakresu chirurgii onkologicznej. Od 2015 roku zasiada w Senacie RP.

Ukończył studia na ówczesnej Akademii Medycznej w Lublinie. W 1980 roku podjął pracę w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. W 1990 r. uzyskał doktorat, a w 2002 r. habilitację. W 1992 roku założył lubelską Fundację Wczesnego Wykrywania Raka. Od 2008 roku jest ordynatorem V Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, a od 2004 r. pełni funkcję kierownika Katedry Onkologii i Środowiskowej Opieki Zdrowotnej UM w Lublinie.

W Senacie RP przewodniczy Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Polsko-Portugalskiej Grupie Parlamentarnej. Ponadto jest członkiem Komisji Zdrowia i Senackiego Zespołu ds. Ochrony Konsumentów.

Stanowisko sekretarza stanu w MNiSW obejmie z dniem 30 kwietnia. Będzie odpowiadał za relacje nauki i gospodarki. Poprzednio zajmował się tym dr Piotr Dardziński, który 1 kwietnia został prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)