Aktualności
25 Marca
Od lewej: Maciej Dobrzyniecki (prezydent AG w Polsce), Anna Krupka (wiceminister sportu i turystyki), prof. Jarosław Dumanowski i Robert Andrzejczyk (prezes Polskiej Organizacji Turystycznej), fot. Daniel Miśko – Miśko Collective
Opublikowano: 2019-03-25

Prof. Jarosław Dumanowski „Przyjacielem Smaku”

Dr hab. Jarosław Dumanowski, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Wydziału Nauk Historycznych, został laureatem nagrody Ars Coquinaria przyznawanej przez Akademię Gastronomiczną w Polsce. Wyróżniono go w kategorii „Przyjaciel Smaku”.

Podczas gali, która odbyła się w warszawskim Hotelu Bristol, uroczyście wręczono nagrody AIG Prix przyznawane przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną (AIG) z siedzibą w Paryżu oraz nagrody Ars Coquinaria, których laureatów wskazuje polski oddział organizacji – Akademia Gastronomiczna w Polsce.

Wyróżnienia Ars Coquinaria zostały przyznane w trzech kategoriach: „Mistrz Mistrzów”, „Polski Produkt” i „Przyjaciel Smaku”. W tej ostatniej, w której nagradza się osoby szczególnie przyczyniające się do rozwoju i podnoszenia poziomu polskiej gastronomii, doceniono dr. hab. Jarosława Dumanowskiego, prof. UMK, kierownika Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych UMK.

Działania Akademii Gastronomicznej w Polsce, jako jednej z narodowych Akademii wchodzących w skład AIG, ukierunkowane są na rozwijanie i propagowanie szeroko pojętej polskiej sztuki kulinarnej oraz wspieranie inicjatyw sprzyjających promowaniu narodowej sztuki gastronomicznej. Co za tym idzie, zmierzają do ochrony polskiego dziedzictwa narodowego.

Źródło: UMK

Dyskusja (0 komentarzy)