Aktualności
Sprawy nauki
15 Kwietnia
Od lewej: prof. M. Chorowski, minister nauki J. Gowin, dr inż. W. Kamieniecki, źródło: NCBR
Opublikowano: 2019-04-15

Prof. M. Chorowski złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora NCBR

Prof. Maciej Chorowski złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od 15 kwietnia do czasu rozstrzygnięcia konkursu obowiązki dyrektora będzie pełnił dr inż. Wojciech Kamieniecki.

Prof. Maciej Chorowski kierował NCBR od 13 kwietnia 2016 roku. Przeprowadził m.in. reorganizację pracy Centrum i doprowadził do dywersyfikacji oferowanych instrumentów wsparcia prac B+R, wprowadzając do oferty NCBR mechanizmy zwrotne oraz nowatorskie programy w formule problem-driven research, tj. „Bezemisyjny transport publiczny”, „Magazynowanie wodoru”, „Bloki 200+”, „InnoPKP” oraz „e-VAN”.

– Obejmując trzy lata temu stanowisko postawiłem sobie konkretne cele i zadania, dotyczące m.in. wzrostu innowacyjności polskich przedsiębiorstw i demokratyzacji dostępu do finansowania z NCBR. Zadania te zostały zrealizowane, a tym samym zakończył się konkretny etap rozwoju Centrum. Wspólnie z nadzorującym pracę NCBR Panem Premierem Jarosławem Gowinem zgodziliśmy się, że dotychczasowa formuła kooperacji wyczerpała się wraz z przyjęciem przez Radę Centrum i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sprawozdania za rok 2018 i wykonaniem założeń na 1 kwartał 2019r. To właściwy czas na zakończenie mojej misji i oddania sterów NCBR w inne ręce – mówi prof. Chorowski.

Obejmujący obowiązki dyrektora NCBR dr inż. Wojciech Kamieniecki jest absolwentem Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej oraz doktorem nauk ekonomicznych Uniwersytetu Szczecińskiego. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami z obszaru telekomunikacji i fotowoltaiki. Jest ekspertem w zakresie oceny projektów związanych z budową regionalnych sieci szerokopasmowych oraz sieci ostatniej mili. W listopadzie 2018 roku Kamieniecki został powołany do Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w której pełnił funkcję szefa Komisji Finansów.

Dr inż. Wojciech Kamieniecki jest także autorem szeregu publikacji naukowych z zakresu strategii rozwoju, zarządzania przedsiębiorstwami oraz kształtowania wartości przedsiębiorstw.

Źródło: NCBR

 

Dyskusja (0 komentarzy)