Aktualności
Sprawy nauki
28 Października
Źródło: www.iczmp.edu.pl
Opublikowano: 2019-10-28

Prof. Maciej Banach doktorem h.c. Uniwersytetu Bukareszcie

Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, prof. Maciej Banach, otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Medycyny i Farmacji „Carol Davila” w Bukareszcie. Uroczystość odbyła się w sali głównej Pałacu Parlamentu Rumunii.

Uniwersytet Medycyny i Farmacji „Carol Davila” to jedna z najstarszych uczelni medycznych w regionie, świętująca 162 rocznicę powstania. Według World University Rankings jest czwartą, najlepszą uczelnią w Rumunii.

– Tytuł doktora honoris causa to dla mnie ogromny zaszczyt i zobowiązaniemówi prof. Banach.Także dlatego, że w trakcie ceremonii zostałem nazwany przyjacielem rumuńskiej kardiologii. Będę zatem starał się dalej wspierać naukowe grupy badawcze z Europy Centralnej i Wschodniej, by pokazać, że potencjał wielu z nich w niczym już nie odstaje od najlepszych grup badawczych Europy Zachodniej.

Prof. Maciej Banach od lutego 2014 r. jest dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (ICZMP), kierownikiem Zakładu Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownikiem Ośrodka Badań Serca i Naczyń na Uniwersytecie Zielonogórskim, profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz ICZMP. Otrzymany właśnie doktorat honoris causa jest trzecim takim tytułem. Dwa poprzednie nadano mu w ubiegłym roku. Pierwszy roku przez Narodowe Centrum Badawcze im. Dr. Strazhesko – Instytut Kardiologii w Kijowie na Ukrainie, drugie prze Uniwersytet Medycyny i Farmacji Victor Babes w Timisoarze w Rumunii.

JK

(Źródło: Rynek Zdrowia)

Dyskusja (0 komentarzy)