Aktualności
09 Kwietnia
Źródło: www.uwm.edu.pl
Opublikowano: 2019-04-09

Prof. Małgorzata Chomicz z nagrodą główną Europejskiego Triennale Grafiki Współczesnej w Tuluzie

Linoryty z cyklu „Silence” prof. Małgorzaty Chomicz z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyły nagrodę główną Europejskiego Triennale Grafiki Współczesnej w Tuluzie.

Europejskie Triennale Grafiki Współczesnej organizowane jest przez Stowarzyszenie ESTAMPADURA w Tuluzie we Francji. Prezentuje współczesną grafikę, służy promocji oraz jest miejscem spotkań europejskich artystów, uprawiających grafikę artystyczną. Do konkursu zostali zaproszeni artyści graficy z: Portugalii, Belgii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Prof. Małgorzata Chomicz, artystka wykładowca w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM, posiadając podwójne obywatelstwo (polskie i włoskie) wzięła udział w konkursie jako członek Stowarzyszenia Współczesnych Grafików Włoskich. Jury konkursu przyznało nagrodę główną jej grafikom wykonanym w technice linorytu w cyklu „Silence”. Nagroda obejmuje indywidualną, retrospektywną wystawę w Galerii Miejskiej „Le Majorat” w Villeneuve-Tolosane w 2020 roku oraz pokrywa wszystkie koszty z tym związane. Wystawa odbędzie się w czerwcu 2020 roku.

To kolejny sukces artystki UWM. W 2018 roku grafiki prof. Małgorzaty Chomicz zostały wybrane przez do cyklu wystaw współczesnej grafiki włoskiej Italian-Irish connection. Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Grafiki – Acqui Terme (Włochy), Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej Dom Praczki w Kielcach, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Biblioteki Aleksandryjska w Egipcie, Graver Maintenant – Dreux we Francji oraz wielu prywatnych (Chiny, USA, Niemcy, Włochy, Polska, Kanada, Słowenia, Węgry, Szwajcaria, Indie, Nepal). Współpracuje na stałe z prestiżowymi galeriami graficznymi: „PG Printmaker Gallery w Australii oraz „PrintSolo w Anglii.

Źródło: UWM

Dyskusja (0 komentarzy)