Aktualności
Sprawy nauki
16 Września
Opublikowano: 2019-09-16

Programy MBA na UEWr uzyskały prestiżową akredytację AMBA przyznawaną przez The Association of MBAs

Prowadzone na Wydziale Zarządzania Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu programy MBA uzyskały prestiżową akredytację AMBA, przyznawaną przez The Association of MBAs na okres trzech lat. Tym wyjątkowym potwierdzeniem wysokiego poziomu i jakości programu może pochwalić ok. 300 szkół biznesu na świecie. W Polsce akredytację AMBA uzyskało jedynie kilka uczelni, w tym Szkoła Główna Handlowa czy Akademia Leona Koźmińskiego.

AMBA  jest globalnym stowarzyszeniem, będącym autorytetem w zakresie kształcenia podyplomowego w dziedzinie zarządzania.

„Accreditation of the MBA portfolio has been awarded to Wroclaw University of Economics, Faculty of Management, Computer Science & Finance by AMBA” – to pierwsze słowa z listu z dnia 12 września 2019 r., podpisanego przez dyrektora akredytacji w stowarzyszeniu AMBA, adresowanego do  dziekan Wydziału Informatyki, Zarządzania i Finansów, prof. dr hab. Ewy Stańczyk-Hugiet.

Dzięki przyznanemu wyróżnieniu uniwersytet dołączył do elitarnego grona uczelni, w którym znajdują się tak znaczące i znane szkoły biznesu, jak London Business School, Oxford Brookes University Business School czy Copenhagen Business School.

Jolanta Nowacka

Dyskusja (0 komentarzy)