Aktualności
01 Lutego
Źródło: www.benchmark.pl
Opublikowano: 2018-02-01

Prosto do celu

Indoor Available to aplikacja stworzona przez studentów Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zdobyła główną nagrodę podczas hackathonu Campus App Challenge.

Wyróżnione oprogramowanie umożliwia osobom niewidomym poruszanie się po uczelnianych obiektach. Dzięki asystentowi głosowemu i intuicyjnemu sterowaniu użytkownicy aplikacji mogą bez problemów namierzyć określone miejsce na konkretnym wydziale. Wykorzystanie mikrolokalizacji – Indoorway pozwala wyznaczyć najbardziej optymalną trasę prowadzącą do celu. Indoor Available automatycznie pobiera dane z systemu USOS, a to oznacza, że jest posiadaczem informacji o indywidualnym planie zajęć każdego z użytkowników. Może więc na bieżąco dostarczać wiadomości na temat zachodzących zmian, czy to chodzi o numer sali wykładowej, czy np. odwołane zajęcia. Twórcy aplikacji planują rozwijać stworzone oprogramowanie, a w najbliższym wykonać ponad 40 wdrożeń na różnych polskich uczelniach.

24-godzinny hackhathon zorganizowany został przez Daftcode, Indoorway oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W rywalizacji udział wzięło 14 drużyn. Zwycięski zespół tworzyli: Łukasz Ławniczak, Jakub Kmiotek, Miron Marczuk i Tomasz Urbaszek z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW oraz Szymon Stankiewicz z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.

az

(źródło: pw.edu.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)