Aktualności
20 Maja
Opublikowano: 2019-05-20

Provident Polska dzieli się biznesową wiedzą ze studentami

Ruszyła nowa edycja autorskiego projektu Provident Polska „Kultura dzielenia się wiedzą”. Pracownicy firmy, eksperci w swoich dziedzinach, przybliżają ogólną wiedzę biznesową studentom z największych polskich uczelni. Współpraca Providenta ze środowiskiem akademickim trwa już ponad  10  lat.

Projekt jest realizowany we współpracy z biurami karier, wydziałami uczelni, a także organizacjami studenckimi, m.in. z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, organizatorem „Drogowskazów Kariery” – ogólnopolskiego programu edukacyjnego pomagającego studentom w kształtowaniu ich przyszłości.

Wykłady i warsztaty prowadzone przez ekspertów Providenta odbywały się na uniwersytetach ekonomicznych w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Rzeszowskim i Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wśród zagadnień poruszanych na wykładach znalazły się m. in. tematy dotyczące komunikacji i skutecznej argumentacji, zarządzania i motywowania dużych zespołów, etyki, sztuki prezentacji, a także przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej. Integralną częścią wykładów są warsztaty tematyczne, podczas których studenci rozwiązują konkretne przypadki w oparciu o zdobytą wiedzę. Dla uczestników warsztatów to możliwość poznania realnych biznesowych rozwiązań.

– Ambitni, młodzi ludzie, którzy rozpoczynają swoją karierę, stawiają na elastyczność i rozwój. Chcą zwiększać swoją konkurencyjność na rynku pracy, aby w sposób przemyślany kształtować swoją zawodową przyszłość. Dlatego wychodząc naprzeciw ich potrzebom, zaprosiliśmy najbardziej doświadczonych pracowników Providenta do dzielenia się swoją biznesową wiedzą i doświadczeniem ze studentami – mówi Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. – Nasi eksperci, oprócz konkretnej dawki teorii, przekazują studentom praktyczne wskazówki. Chętnie odpowiadają na pytania, mówią o własnych doświadczeniach zawodowych, podpowiadają, jak z sukcesem realizować projekty – dodaje Agnieszka Krajnik.

Współpraca Provident Polska ze środowiskiem akademickim trwa ponad 10 lat. Do tej pory tylko w ramach projektu „Kultura dzielenia się wiedzą” pracownicy Providenta blisko 200 razy gościli na polskich uczelniach ze swoimi wykładami i warsztatami, w których łącznie uczestniczyło ponad 5000 studentek i studentów. Do programu „Kultura dzielenia się wiedzą” nieprzerwanie zgłaszają się uczelnie z całej Polski.

Provident Polska prowadzi też program praktyk studenckich „One Level Up”, w ramach których Provident oferuje dwumiesięczne, wakacyjne, płatne praktyki w centrali firmy w Warszawie i w oddziałach regionalnych. Studenci zdobywają doświadczenie, realizując projekty i konkretne zadania pod opieką ekspertów firmy.

Za zaangażowanie w pracę ze środowiskiem akademickim w 2011 roku Provident Polska został uhonorowany Złotym Platanem Uczelni Łazarskiego w kategorii Partner Innowacyjnego Kształcenia. Z kolei studenci lubelskich uczelni w 2012 roku przyznali firmie nagrodę Akant Przedsiębiorczości w kategorii Firma Odpowiedzialna Społecznie.

Karolina Łuczak

Dyskusja (0 komentarzy)