Aktualności
Sprawy nauki
22 Lutego
Źródło: NCBR
Opublikowano: 2022-02-22

Remigiusz Kopoczek pełniącym obowiązki dyrektora NCBR

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał dr. Remigiusza Kopoczka na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dr Remigiusz Kopoczek zastąpił dr. inż. Wojciecha Kamienieckiego, który 17 lutego złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Centrum. Zajmował je od 30 lipca 2019 roku.

Pełniący od 18 lutego obowiązki dyrektora NCBR dr Remigiusz Kopoczek jest od lat związany ze środowiskiem naukowym. W 2009 roku doktoryzował się na Uniwersytecie Szczecińskim („Usprawnianie umiejętności czytania i pisania uczniów z grupy ryzyka dysleksji”). Od dwóch lat zasiada w Senacie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2012–2016 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów na Wydziale Artystycznym UŚ.

Jest współautorem kierunków studiów z dziedziny projektowania gier i przestrzeni wirtualnej oraz autorem i współautorem publikacji m.in. na temat procesu tworzenia gier komputerowych, wykorzystywania multimediów i rzeczywistości wirtualnej w edukacji. W ostatnich latach sprawował stanowisko prezesa zarządu pierwszego akceleratora gier wideo ARP Games.

Przed objęciem pełniącego obowiązki dyrektora NCBR był prezesem zarządu jednej z największej konferencji gospodarczej w Polsce – Kongresu 590.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest agencją wykonawczą Ministra Edukacji i Nauki. Wkrótce ma jednak przejść pod nadzór Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. W tym roku budżet jednostki wynosi 7,8 mld zł.

MK, źródło: NCBR

 

Dyskusja (0 komentarzy)