Aktualności
Sprawy nauki
04 Października
Opublikowano: 2017-10-04

Ruszył nabór wniosków w ramach programu Fulbright Specialist Award

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta rozpoczęła nabór wniosków w ramach programu Fulbright Specialist Award. Oferta skierowana jest do uczelni, instytutów badawczych, jednostek naukowych PAN i innych, jak również do placówek oświatowych, a także do instytucji rządowych i pozarządowych.

Stypendia na okres od minimum 14 do maksimum 42 dni przyznawane są na zasadzie konkursu instytucjom, które zaproszą amerykańskiego specjalistę do m.in. prowadzenia wykładów, seminariów i warsztatów lub uczestnictwa w lokalnych programach i projektach badawczych, a także do udziału w sympozjach i konferencjach.

Stypendia przyznawane są w następujących dziedzinach: nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki humanistyczne, nauki matematyczne, nauki medyczne, nauki polityczne, nauki prawne, nauki przyrodnicze, nauki rolnicze, nauki społeczne, nauki ścisłe, nauki techniczne.

Termin składania wniosków upływa 13 listopada.

Szczegółowe informacje o Programie, w tym zasady aplikacji, znajdują się na stronie: http://www.fulbright.edu.pl/specialist/ oraz na stronie Fulbright Specialist Program administrowanej przez World Learning.

Aleksandra Pawłowska

Dyskusja (0 komentarzy)