Do współpracy zaproszeni zostali m.in. Piotr Ziółkowski z Biura Projektów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Arkadiusz Nowak – biolog i ekolog z Polskiej Akademii Nauk, prof. Marek Jamrozy – wicedyrektor Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Andrzej Soldaty – prezes Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości czy dr hab. Rafał Kurczab – wybitny chemik i zdobywca grantów MNiSW.
W polskiej i w światowej nauce dzieje się dziś bardzo dużo. Jednak w gąszczu informacji i materiałów, zwłaszcza w Internecie, jest wyjątkowo mało wartościowych treści mówiących o tym, jak naukowcy ulepszają nasz świat. Właśnie dlatego postanowiliśmy to zmienić. Czym zajmują się naukowcy na świeżo wybudowanych kampusach? Kim tak naprawdę są ci ludzie, jak stać się jednym z nich? Jak wygląda sprzęt, z którego korzystają na co dzień? Im więcej czasu poświęcaliśmy temu pomysłowi, tym bardziej stawało się dla nas widoczne to, jak mało znamy ten świat. Dlatego Platforma Nauki to nie tylko promocja aktualnych wydarzeń, ale również nasz sposób na opowiedzenie historii polskiej nauki, której zresztą poświęciliśmy serię filmów o takim właśnie tytule. Uważamy, że wszystkie te zagadnienia zwyczajnie zasługują na swoją własną, wysokiej jakości opowieść, a każdy powinien mieć dostęp do tych informacji, przedstawionych na miarę XXI wieku. Dzięki temu widzowie zobaczą, jak ciekawe i ważne rzeczy dzieją się każdego dnia w murach polskich uczelni – zachęca Szymon Turcza, jeden z pomysłodawców i realizator projektu.
Co ważne, cały projekt – od pomysłu, poprzez tworzenie scenariuszy, filmowanie, montaż, aż po finalne umieszczanie filmów na platformie – jest dziełem młodych ludzi, pasjonatów nauki. Całość jest realizowana na najwyższym profesjonalnym poziomie. Platforma Nauki jest finansowana ze środków MNiSW przeznaczonych na działalność w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki.
MK