Aktualności
Sprawy nauki
26 Lutego
Opublikowano: 2018-02-26

Seminarium Tech Life Harmony na WZ UŁ

2 marca 2018 r. o godz. 16:30 Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania przy Wydziale Zarządzania UŁ zaprasza na seminarium Tech Life Harmony (wydarzenie bezpłatne). Celem spotkania jest przyjrzenie się bliżej, czy jest możliwe tworzenie biznesowej i społecznej harmonii funkcjonowania maszyn i ludzi. Do 2030 roku nastąpi wzrost liczby systemów i algorytmów, które będą aranżować, organizować i zarządzać codziennymi czynnościami w pracy i w domu. Roboty  zintegrowane z chmurą i big data zastąpią ludzi i będą opiekować się starszymi i dziećmi. O technologicznej przyszłości, perspektywie społecznej i konsekwencjach dla biznesowych organizacji będą mówić futurolodzy, projektanci i menedżerowie organizacji.

Seminarium ma pobudzić publiczną dyskusję, w jakim stopniu roboty, cyfrowe systemy, technologie chmurowe czy sztuczna inteligencja poprawią jakość naszego życia i pracy, a w jakim stopniu zepchną ludzi na margines społeczny.

Wydarzenie skupia się wokół następujących problemów: identyfikacji rozwiązań oraz trendów technologicznych, które mają największy wpływ na tworzenie biznesowego ekosystemu: człowiek-maszyna; przypisywaniu kompetencji, zadań i działań wykonywanych przez ludzi i urządzenia; badaniu wzajemnych interakcji człowiek-technologia; przewidywaniu szans i zagrożeń w rozwijającym się modelu Smart Human.

Program seminarium:

16.30: Powitanie i otwarcie seminarium

dr hab. Robert Kozielski, prof. UŁ (Dyrektor PAM Center),

dr hab. Grzegorz Urbanek, prof. UŁ (Prorektor Uniwersytetu Łódzkiego)

16.45: Wystąpienia zaproszonych prelegentów

Lech C. Król: Sztuczna „inteligencja”, czyli czego nie może Deep Learning.

Tadeusz Żórawski (PHD Poland): Smart Human – interakcje człowieka z nowymi technologiami.

Wiesław Bartkowski (SWPS, Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny): Na styku bitów i atomów, czyli przenikanie się świata rzeczywistego z cyfrowym.

17.45: Dyskusja z udziałem uczestników

18.00: Przerwa

18.15: Inspire me – prezentacje innowacyjnych pomysłów, projektów biznesowych, inicjatyw i rozwiązań, których autorami są Absolwenci studiów #MBA oraz Członkowie społeczności #PAMCenter.

Uczestnicy seminarium w drodze głosowania wyłonią pomysł, który ich zdaniem jest unikalny i ma szanse na powodzenie i sukces rynkowy. Będzie spora dawka emocji, wymiana poglądów i dyskusje o powodzeniu firm i możliwościach konkurowaniu na rynkach.

19.15: Losowanie nagród i książek. Zakończenie seminarium

Udział w seminarium jest bezpłatny – wymagana rejestracja. Do udziału w seminarium zapraszamy zarówno entuzjastów, jak i przeciwników nowych technologii.

Termin i miejsce: 2 marca (piątek), godz. 16.30, Sala Rady Wydziału Zarządzania UŁ

Więcej informacji i rejestracja na stronie: http://pam.uni.lodz.pl/w-pam-center/tlh

 Agnieszka Wołowiec

Dyskusja (0 komentarzy)