Aktualności
Sprawy nauki
07 Czerwca
Opublikowano: 2022-06-07

Sieć Wsparcia Akademickiego dla Ukrainy

Sieć Wsparcia Akademickiego: IVR dla Ukrainy – to nowa inicjatywa, która służy łączeniu dotkniętych wojną naukowców, doktorantów i studentów z dostępnymi w polskich ośrodkach akademickich formami pomocy. Została utworzona przez Stowarzyszenie Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej.

W ramach projektu utworzono sieć koordynatorów na poszczególnych wydziałach prawa oraz bazę danych o programach wsparcia w ośrodkach akademickich. Informacje obejmują zarówno pomoc dostępną na miejscu, jak i zdalnie. W ten sposób powstał punkt kontaktowy, w którym przedstawiciele ukraińskich nauk prawnych, zwłaszcza zajmujący się teorią i filozofią prawa, ale także innych dyscyplin, mogą bezpłatnie otrzymać kompleksowe informacje na temat możliwości otrzymania wsparcia w różnych polskich miastach – od zakwaterowania, przez edukację, stypendia, staże, projekty naukowe, aż po oferty pracy w uczelniach i innych instytucjach naukowych. W tworzenie sieci można się włączyć np. poprzez przekazywanie informacji o formach pomocy dostępnych w uczelniach i jednostkach badawczo-naukowych. Szczegóły działania sieci dostępne są pod adresem: ivr.org.pl/forukraine. Z organizatorami można się kontaktować mailowo: ukraina@ivr.org.pl.

Sieć Wsparcia Akademickiego: IVR dla Ukrainy została utworzona przez Stowarzyszenie Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej – Sekcja Polska IVR To jedna z ponad 30 sekcji krajowych Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej ((Internationale Vereinigung für Rechts und Sozialphilosophie) powstałego w 1909 roku w Berlinie. Sekcja Polska IVR powstała z inicjatywy prof. Jerzego Wróblewskiego, a została zarejestrowana w 1993 roku, obejmując swoją aktywnością wszystkie ośrodki akademickie w Polsce. Celem stowarzyszenia jest pielęgnowanie i wspomaganie rozwoju filozofii prawa i filozofii społecznej w kraju i za granicą. Obecnie zrzesza członków zajmujących się filozofią prawa, teorią prawa, filozofią społeczną oraz socjologią prawa.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)