Aktualności
Sprawy nauki
08 Stycznia
Opublikowano: 2024-01-08

Struktura nowego ministerstwa

Z dniem 1 stycznia 2024 roku rozpoczęło działalność Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na jego czele stoi Dariusz Wieczorek.

Ścisłe kierownictwo resortu tworzą ponadto: prof. dr hab. inż. Marek Gzik z Politechniki Śląskiej (w randze sekretarza stanu), który odpowiada za finanse i inwestycje; dr hab. Maciej Gdula, prof. UW (w randze podsekretarza stanu), odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe i naukę; dr hab. Maria Mrówczyńska, prof. UZ (w randze podsekretarza stanu), odpowiada za innowacje i rozwój oraz dr hab. Andrzej Szeptycki, prof. UW, odpowiedzialny za współpracę międzynarodową. Dyrektorem Generalnym MNiSW jest Diana Matusik.

Strukturę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego tworzy 9 departamentów. Nie we wszystkich znana jest już obsada najważniejszych stanowisk. Wiadomo, że na czele Departamentu Budżetu i Finansów stoi Jarosław Oliwa, którego zastępcami są Hanna Żarnowska, Elżbieta Żebrowska i Katarzyna Iracka.

Departamentem Innowacji i Rozwoju kieruje Anna Budzanowska ze swoimi zastępcami: Mateuszem Gaczyńskim, Izabelą Najdą-Jędrzejewską, Alicją Steć i Łukaszem Wawerem. Departamentem Kontroli i Audytu zawiaduje obecnie zastępca dyrektora Joanna Petryna.

Departamentem Nauki kieruje dyrektor Izabela Stępień, a jej zastępcami są Patrycja Gutowska i Tomasz Piotrowski. Na czele Departamentu Organizacji Uczelni, Kształcenia i Spraw Studenckich stoi Marcin Czaja, a jego zastępczyniami są Monika Kubiak i Marzena Rosadzińska.

Dyrektorem Departamentu Prawnego jest Wojciech Ulitko, a jego zastępcami: Mariusz Lenard i Bogusława Sztorc. W Departamencie Programów Naukowych i Inwestycji nie ma jeszcze dyrektora, ale jego (lub jej) zastępcami są Grzegorz Kusy i Beata Pukas-Turek. Podobnie w Departamencie Współpracy Międzynarodowej znamy tylko nazwiska zastępców dyrektora, a są nimi: Wojciech Dziedzic i Przemysław Skrodzki.

Strukturę MNiSW dopełniają Biuro Dyrektora Generalnego oraz Biuro Ministra. Dyrektorem Biura Dyrektora Generalnego jest Dorota Krupa, a jej zastępcami Joanna Robak i Łukasz Teterycz. Pracami Biura Ministra kieruje Rafał Tomasik.

Rzeczniczką prasową resortu została Natalia Żyto, była reporterka Radia dla Ciebie, Radia Zet i Informacyjnej Agencji Radiowej. Ostatnio rzeczniczka Agrounii.

(p)

Dyskusja (0 komentarzy)