Aktualności
Sprawy nauki
04 Września
Fot. materiały prasowe
Opublikowano: 2017-09-04

Stypendium za prezentację projektów badawczych E(X)plory

Rusza konkurs na prezentację projektów badawczych i akcji społecznych E(X)plory 2018. Pasjonaci nauki w wieku od 13 do 20 lat mają szansę na wygranie stypendiów nawet do 10 tys. zł i wyjazdy na zagraniczne festiwale naukowe.

“Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz >jak<, >dlaczego< i >po co< – to znaczy, że Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie! Szukamy osób zafascynowanych sztuczną inteligencją, innowacyjnymi rozwiązaniami, badających otaczającą nas przyrodę lub po prostu mających niezwykły pomysł na projekt społeczny” – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii – organizatora konkursu.

Rekrutacja do kolejnej edycji potrwa do 31 grudnia. Swoje autorskie projekty naukowo-badawcze oraz społeczne mogą zgłaszać uczniowie i studenci. Autorzy najlepszych pomysłów i prezentacji wygrają stypendia oraz wyjazdy na zagraniczne edycje podobnych konkursów.

W pierwszym etapie Młodzi Naukowcy zgłaszają projekty za pośrednictwem formularza on-line zamieszczonego na stronie www.explory.pl Najlepsze zgłoszone w tym etapie projekty przechodzą do etapu regionalnego. Ich autorzy prezentują wyniki swoich badań na Regionalnych Festiwalach Naukowych E(x)plory odbywających się w różnych miastach Polski w okresie wiosennym, od marca do maja. Spośród prezentowanych prac jury wyłania najlepsze, które przechodzą do ostatniego etapu.

Finał odbywa się jesienią 2018 w ramach Gdynia E(x)plory Week. Nagrodą główną jest stypendium naukowe w wysokości 10 tys. zł, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 7 tys. zł i 5 tys. zł. Osoby wyróżnione, podobnie jak finaliści, będą mogły wyjechać na zagraniczne konkursy naukowe dla młodzieży, między innymi w USA, Rumunii, Holandii i Belgii.

Konkurs daje Młodym Naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Konkurs Naukowy E(x)plory od 6 lat organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Jest częścią Programu E(x)plory, który wspiera utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promuje ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Dyskusja (0 komentarzy)