Aktualności
Sprawy nauki
01 Marca
Źródło: WNE UW
Opublikowano: 2023-03-01

Sukces studentów UW w międzynarodowym konkursie tradingowym

Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zajęli drugie miejsce w Rotman International Trading Competition. To największy w historii sukces reprezentantów UW w tych prestiżowych rozgrywkach.

Rotman International Trading Competition to konkurs, w którym startują zespoły złożone ze studentów i ich opiekunów z uniwersytetów z całego świata. Rywalizują w jednodniowym symulowanym wyzwaniu rynkowym. W tym roku uczestnicy toczyli boje w czterech kategoriach: Volatility Trading Case, Liquidity Risk Case, Electricity Trading Case oraz Algorithmic Trading Case.

Drużyna z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: w składzie: Jakub Kasprzak, Bartosz Bieganowski, Illia Baranochnikov oraz Jakub Wnęk uplasowała się w ścisłej światowej czołówce, zajmując drugie miejsce, tuż za zespołem Baruch College z Nowego Jorku. Opiekę merytoryczną nad ekipą z Uniwersytetu Warszawskiego sprawował dr hab. Robert Ślepaczuk, kierownik Katedry Finansów Ilościowych WNE UW.

To największy sukces stołecznych studentów w historii tego konkursu. Wcześniej zajęli dwa czołowe miejsca w europejskiej odsłonie Rotman European Trading Competition 2022.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)