Aktualności
Opublikowano: 2017-12-12

SumoMasters na podium we Wrocławiu

Zespół SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wrócił z nagrodą z rozgrywanych we Wrocławiu zawodów Robotic Arena 2017.

Pracująca pod opieką dr. inż. Rafała Grądzkiego drużyna (Marek Klimowicz, Krystian Chojnowski, Maciej Wysocki, Bartosz Pawłow, Piotr Wasilewski i Paulina Łapińska) była przygotowana do wystawienia konstrukcji aż w trzech kategoriach. W kategorii NanoSumo robot Viper zajął trzecie miejsce, a tuż za nim, na czwartej pozycji uplasował się NanoHaker. Po serii bardzo trudnych starć w kategorii MiniSumo, robot Hellfire 2 znalazł się w finałach w najlepszej ósemce, a Hellfire zajął trzecie miejsce w fazie grupowej rozgrywek. Niestety koronna kategoria zespołu, czyli MegaSumo została odwołana. Organizatorzy swoją decyzję tłumaczyli niewystarczającą ilością robotów – jedyny przeciwnik mogący nawiązać walkę musiał wycofać się z rozgrywek z powodu awarii i w związku z tym drużyna z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej nie miała żadnych przeciwników, oprócz własnych robotów.

Najlepszy zespół MegaSumo w Polsce czeka pracowita końcówka roku. Zawody we Wrocławiu były ostatnią imprezą w kalendarzu przed wyjazdem na odbywający się w Tokio, najważniejszy w sezonie turniej robotów klasy MegaSumo – International All-Japan Robot-Sumo Tournament.

Budowa robotów nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów oraz prezydenta miasta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)