Aktualności
Sprawy nauki
03 Grudnia
Opublikowano: 2018-12-03

Sześcioro polskich naukowych w rankingu Clarivate Analytics

Nazwiska sześciorga polskich uczonych znalazły się w najnowszym rankingu Clarivate Analytics – prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata.

Ranking Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters) to aktualizowane co roku zestawienie najczęściej cytowanych naukowców z całego świata. Zestawienie powstaje w wyniku analizy liczby cytowań, która jest jedną z miar wartości publikacji i świadczy o tym, w jakim stopniu prace naukowe poszczególnych badaczy wspierają i inspirują innych naukowców na całym świecie. Na tegorocznej liście znalazło się ponad 6 tysięcy osób z 60 krajów, specjalizujących się w 21 dziedzinach nauk ścisłych i społecznych. Wśród nich sześcioro polskich badaczy: prof. Dariusz Dudek, kierownik II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dr hab. prof. nadzw. Jolanta Lissowska, kierownik Pracowni Epidemiologii w Zakładzie Epidemiologii i Prewencji Nowotworów w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie; prof. Andrzej Budaj, kierownik Kliniki Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim w Warszawie, przewodniczący Komisji Wytycznych i Szkolenia Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego; prof. Piotr Ponikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, kierownik Kliniki Kardiologii 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu; prof. Michał Tendera, kierownik III Katedry i Kliniki Kardiologii SUM w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach oraz prof. Adam Torbicki, kierownik Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii CMKP w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock.

Do przygotowania rankingu wykorzystano najpopularniejszą na świecie platformę analityki naukowej w przeglądarce internetowej. Zestawienie Clarivate Analytics jest kluczowym elementem jednego z najstarszych corocznych rankingów najlepszych uniwersytetów na świecie – Academic Ranking of World Universities.

Źródło: UJ

Pełna lista najczęściej cytowanych naukowców świata dostępna jest na stronie Clarivate Analytics

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)