Aktualności
Sprawy nauki
09 Listopada
Opublikowano: 2018-11-09

Targi EuroLab i CrimeLab w Pałacu Kultury i Nauki

21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab zagoszczą w marcu przyszłego roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Impreza została zaplanowana od 13 do 15 marca. Powrót targów do centrum Warszawy spotkał się z życzliwym przyjęciem wystawców, którzy upatrują w nim szansę na lepszą promocję swoich produktów wśród większej liczby zwiedzających. Jak zwykle targom będą towarzyszyły liczne seminaria, wykłady, konferencje, warsztaty i spotkania biznesowe. Nie zabraknie też tradycyjnych konkursów, mających na celu wyłonienie najlepszych z najlepszych. Na targach nauka spotyka się z biznesem z korzyścią dla obu stron, a połączenie teorii z praktyką stwarza nowe możliwości rozwoju. Wysoką jakość imprezy gwarantuje współpraca merytoryczna z najważniejszymi ośrodkami naukowymi, badawczymi i certyfikującymi.

Wydarzenie dla profesjonalistów

Dla specjalistów z branży laboratoryjnej to najważniejsze tego typu wydarzenie w roku, dlatego w poprzedniej edycji wzięło ich udział ponad 6000. Mieli okazję zapoznać się z nowościami technologicznymi i produktowymi oraz uzyskać cenne informacje, jak zaprojektować, urządzić lub zmodernizować laboratorium. 172 wystawców z 19 krajów przedstawiło najnowocześniejsze rozwiązania i produkty niezbędne do kompleksowego wyposażenia różnego typu laboratoriów, m. in.: sprzęt kontrolno-pomiarowy, aparaturę analityczną, akcesoria, a także meble i inne elementy wyposażenia. Prezentowana była także bogata oferta substancji chemicznych wykorzystywanych w laboratoriach, odczynników i testów oraz profesjonalnych środków czystości, odzieży ochronnej i oprogramowania dla laboratoriów. Przyszłoroczna edycja imprezy zapowiada się jeszcze atrakcyjniej.

Program bogaty w wydarzenia

Przez wszystkie dni targowe czynne będzie wzorcowe laboratorium „Clean Lab”. Przewidziano też cały panel wykładów dotyczący Clean Room, w tym sesje z ekspertami oraz warsztaty „Praktyczne aspekty pracy w Clean Room – personel, materiały, higiena”. Liczne imprezy towarzyszące targom będą sprzyjały poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu kwalifikacji zawodowych. Tradycyjnie już uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu konferencjach, seminariach i wykładach organizowanych przez współpracujące przy wydarzeniu od strony merytorycznej instytucje, uczelnie i organizacje. Tym razem poruszone zostaną m.in. tematy związane z certyfikacją laboratoriów, diagnostyką laboratoryjną, analityką chemiczną, metrologią czy wykorzystaniem badań laboratoryjnych na potrzeby kryminalistyki. Polskie Centrum Akredytacji zaprasza na konferencję „Doświadczenia z oceny kompetencji laboratoriów w odniesieniu do wydania 3. normy ISO/IEC 17025. Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, a Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polski Komitet Normalizacyjny na cykl wykładów „Problemy Laboratoriów”. Uczestnicy konferencji, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, której tematem będą  rekomendacje opracowywane przez grupy robocze powołane przez Zarząd Główny PTDL, będą mieli okazję do zdobycia punktów edukacyjnych. W programie znajdą się również konferencja „Piknik”, przygotowana przez Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych; Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN, cykl wykładów Głównego Urzędu Miar, a także prezentacje firm LabVantage – Software Point dedykowane systemom zarządzania laboratoriami oraz Tektonika Architekci dot. projektowania laboratoriów.

 

Targowe konkursy

Podczas imprezy przyznane zostanie Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk, a także rozstrzygnięte zostaną konkursy na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko oraz na najlepszą ofertę 21. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Najlepsze oferty będą oceniane w czterech kategoriach: laboratoryjna aparatura pomiarowa, wyposażenie laboratorium, wyposażenie medycznego laboratorium diagnostycznego i wyposażenie laboratorium „Clean Room”. Nowością tegorocznej edycji targów będzie konkurs o nagrodę Prokuratora Generalnego, o którym poinformujemy szczegółowo już wkrótce.

Patronaty honorowe

Patronat honorowy nad targami objęli: Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego, Bogdan Święczkowski – I zastępca prokuratora generalnego, prokurator krajowy, Piotr Cieśliński  – poseł na sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przemysłu Chemicznego, dr inż. Marek Haliniak – główny inspektor ochrony środowiska, prof. Jerzy Duszyński – prezes Polskiej Akademii Nauk, dr inż. Włodzimierz Lewandowski – prezes Głównego Urzędu Miar.

21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab

Termin: 13-15 marca 2019 r.

Miejsce: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1

Więcej informacji na stronie www.targieurolab.pl

Tomasz Rosset

Dyskusja (0 komentarzy)