Aktualności
Sprawy nauki
27 Sierpnia
Opublikowano: 2018-08-27

Targi EuroLab i CrimeLab w Pałacu Kultury i Nauki

21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab zagoszczą w marcu przyszłego roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Impreza została zaplanowana od 13 do 15 marca. Powrót targów do centrum Warszawy spotkał się z życzliwym przyjęciem wystawców, którzy upatrują w nim szansę na lepszą promocję swoich produktów wśród większej liczby zwiedzających. Jak zwykle targom będą towarzyszyły liczne seminaria, wykłady, konferencje, warsztaty i spotkania biznesowe. Nie zabraknie też tradycyjnych konkursów, mających na celu wyłonienie najlepszych z najlepszych. Na tych targach nauka spotyka się z biznesem z korzyścią dla obu stron, a połączenie teorii z praktyką stwarza nowe możliwości technologiczne.

Dla specjalistów z branży laboratoryjnej to najważniejsze tego typu wydarzenie w roku, dlatego w poprzedniej edycji wzięło ich udział ponad 6000. Mieli okazję zapoznać się z nowościami technologicznymi i produktowymi oraz uzyskać cenne informacje, jak zaprojektować, urządzić lub zmodernizować laboratorium. 172 wystawców z 19 krajów przedstawiło najnowocześniejsze rozwiązania i produkty niezbędne do kompleksowego wyposażenia różnego typu laboratoriów, m.in.: sprzęt kontrolno-pomiarowy, aparaturę analityczną, akcesoria, a także meble i inne elementy wyposażenia. Prezentowana była także bogata oferta substancji chemicznych wykorzystywanych w laboratoriach, odczynników i testów oraz profesjonalnych środków czystości, odzieży ochronnej i oprogramowania dla laboratoriów.

Liczne imprezy towarzyszące targom sprzyjają poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu kwalifikacji zawodowych. Tradycyjnie już uczestnicy będą mogli mogą wziąć udział w wielu spotkaniach, seminariach i wykładach organizowanych przez współpracujące przy wydarzeniu od strony merytorycznej najważniejsze instytucje, uczelnie i organizacje. Tym razem poruszone zostaną m.in. tematy związane z certyfikacją laboratoriów, diagnostyką laboratoryjną, analityką chemiczną, metrologią czy wykorzystaniem badań laboratoryjnych na potrzeby kryminalistyki.

Podczas imprezy przyznane zostanie Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk, a także rozstrzygnięte zostaną konkursy na najlepszą ofertę oraz na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko 21. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab.

Patronat honorowy nad targami objęli: Piotr Cieśliński – poseł na sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przemysłu Chemicznego, Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego, Bogdan Święczkowski – I zastępca prokuratora generalnego, prokurator krajowy, dr inż. Marek Haliniak – główny inspektor ochrony środowiska, prof. Jerzy Duszyński – prezes Polskiej Akademii Nauk, dr inż. Włodzimierz Lewandowski – prezes Głównego Urzędu Miar.

Więcej informacji na stronie www.targieurolab.pl

21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab

Termin: 13-15 marca 2019 r.

Miejsce: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1

Dyskusja (0 komentarzy)