Aktualności
31 Lipca
Opublikowano: 2018-07-31

Toruńsko-bydgoskie wynalazki na medal

Innowacyjne rozwiązania stworzone przez naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zostały docenione podczas Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (SVIIF 2018) w Santa Clara w USA. W konkursie wystartowało ponad 200 wynalazców z 25 krajów, m.in. Korei Południowej, Tajlandii, USA i Kanady. 

Srebrny medal otrzymał zespół kierowany przez dr hab. Grażynę Dąbrowską z Zakładu Genetyki Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK za sposób przygotowania materiału siewnego z użyciem biologicznego stymulatora. Brązowy medal zdobyli z kolei naukowcy z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy – dr Maciej Gagat, dr hab. Dariusz Grzanka oraz prof. dr hab. Alina Grzanka – za stent wewnątrznaczyniowy o właściwościach przyspieszających gojenie się miejsca implantacji i ograniczających wystąpienie zakrzepicy.

Wystawców SVIIF odwiedziło wielu przedsiębiorców reprezentujących m.in. Amazon, Panasonic USA, Amenda Technology, Diamond Tech Ventures, Silicon Vision, Maxcel Logic, AlignTech. Ważnym elementem wydarzenia były warsztaty pt. „Strategia własności intelektualnej (IP) jest strategią biznesową”.

Zaprezentowanie osiągnięć naukowców z UMK w konkursie zorganizowanym podczas Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley było możliwe dzięki wsparciu finansowemu z Projektu pn. „KUBUS – Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług”, realizowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK w ramach Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inkubator Innowacyjności+”.

MK

(Źródło: UMK)

Dyskusja (0 komentarzy)