Aktualności
Sprawy nauki
15 Września
Opublikowano: 2022-09-15

Trwa rejestracja na warsztaty ERC dla humanistów

Na początku grudnia odbędą się warsztaty mentoringowe ERC dla przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych. Skierowane są do naukowców posiadających stopień doktora i planujących składać wnioski w konkursach ERC Starting Grants lub ERC Consolidator Grants.

Szkolenie zaplanowano na 2 i 3 grudnia. Zostanie przeprowadzone w formie zdalnej. Kandydaci do grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych będą mieli możliwość zaprezentowania i skonsultowania z mentorami ERC koncepcji swoich projektów badawczych. Zaproszeni eksperci – laureaci i paneliści ERC – podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat tego, jak przygotować bardzo dobry wniosek projektowy i dopracować pomysł badawczy. Dla każdego z zakwalifikowanych przewidziane są także półgodzinne, indywidualne konsultacje online z zakresu „Academic writing”. Biorący udział zaprezentują także koncepcje projektów badawczych mentorom ERC oraz innym uczestnikom warsztatów.

Warsztaty i spotkania będą prowadzone w języku angielskim. Udział w nich jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie do 7 października swojego CV (najlepiej w formacie ERC) oraz 2-stronnicowego opisu projektu badawczego na adres: excellence@pan.pl z dopiskiem „Warsztaty ERC – grudzień 2022”. Należy wskazać, do którego konkursu planuje się złożyć wniosek.

Wydarzenie jest organizowane przez wiedeński Instytut Nauk o Człowieku we współpracy z Polską Akademią Nauk.

źródło: Doskonałość Naukowa PAN

 

Dyskusja (0 komentarzy)