Aktualności
18 Marca
Opublikowano: 2019-03-18

VIII Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy organizuje VIII Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6–14 kwietnia w siedzibie uczelni.

Impreza, której pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku, na stałe wpisała się już do kalendarza wydarzeń Pomorza i Kujaw. Jej celem jest rozwój dialogu międzykulturowego i społecznego, zapobiegającego dyskryminacji i sprzyjającego kształtowaniu postaw otwartości na różnorodność kulturową. Program dni nauki zyskuje międzynarodowy charakter dzięki uczestnictwu przedstawicieli kadry akademickiej i studentów z zagranicy. W tym roku pochodzą oni m.in. z Turcji, Grecji i Ukrainy.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w otwartych wykładach popularnonaukowych dotyczących m.in. nowego spojrzenia na przyswajanie słownictwa, kulturowych różnicach w biznesie, przestępczości nieletnich na przestrzeni wieków, ciałopisania, interwencjonizmu w rolnictwie oraz finansów Unii Europejskiej. Organizatorzy przygotowali także interdyscyplinarne warsztaty i zajęcia, m.in. geodezyjne, wyplatania z papierowej wikliny, a także Statystyka nie jest trudna, Młodzież doświadczająca autoagresji, Brzydota jako kategoria estetyczna, Kolorowa ekonomia.

W ramach Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki odbędą się także prezentacje kursów i studiów związanych z fizjoterapią zwierząt, Studencka Konferencja Naukowa, imprezy interkulturowe i integracyjne oraz festyn rodzinny.

MK

Program MODN

Dyskusja (0 komentarzy)