Aktualności
18 Czerwca
Źródło: VW
Opublikowano: 2019-06-18

Volkswagen Poznań nagrodził najlepszych studentów

Zarząd Volkswagen Poznań sp. z o.o. wraz z blisko 100 gośćmi z uczelni wyższych z całego kraju świętował zakończenie kolejnego roku akademickiego. Firma nagrodziła i wyróżniła najlepszych studentów za ich osiągnięcia i pomysły.

Podczas uroczystości wręczono m.in. umowy dla 9 studentów studiów dualnych, czyli nowatorskiej w skali kraju organizacji studiów, która łączy wiedzę praktyczną z teoretyczną. Kończąc studia absolwenci mogą pochwalić się tytułem inżyniera, a także zawodem automatyk, który zostaje potwierdzony egzaminem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej (AHK). Studia dualne skierowane są do studentów kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej.

Przykładem innej praktycznej formy współpracy nauki i biznesu jest konkurs „Be the best”, w ramach którego zespoły studentów opracowują innowacyjne projekty w odpowiedzi na przedstawione tematy. Laureatami zostali:

  • Bartosz Madej i Szymon Sendłak, studenci kierunku energetyka na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie (Obniżenie emisji CO2 i kosztów energii w działalności Volkswagen Poznań)
  • Dominika Lipska i Lena Grudziecka z kierunku architektura na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej (Zmiana przestrzeni biurowej na terenie hal 1 i 2 w zakładzie produkcyjnym w Antoninku)
  • Szymon Stryczek i Mikołaj Gwiazdowicz, studenci kierunku teleinformatyka na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie (Interaktywna tablica – wizualizacja danych wykorzystywanych na spotkaniach obszarowych – aplikacja webowa)

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 10 tys. zł oraz możliwość odbycia praktyk wakacyjnych w Volkswagen Poznań. Wśród laureatów konkursu znalazła się także Politechnika Poznańska, której studenci zajęli 2. miejsce oraz otrzymali nagrodę w wysokości 3 tys. zł za pomysł zagospodarowania przestrzeni biurowej w zakładach VW.

W tym roku świętowano także jubileusz 15-lecia programu Engineer Development Program, skierowanego do studentów III roku Politechniki Poznańskiej. To swoisty pakiet doświadczenia zawodowego na start umożliwiający zdobycie wiedzy praktycznej już w czasie studiów, a także wyjazdu na semestr nauki do Niemiec, połączony z intensywną nauka języka niemieckiego. Do tej pory z tej oferty skorzystało blisko 90 studentów, z czego 75% znalazło zatrudnienie w Volkswagen Poznań.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce. Ubiegły rok był rekordowy w historii spółki. Taśmy produkcyjne opuściło 266 819 samochodów. Spółka to także największy pracodawca w Wielkopolsce, zatrudniający ponad 11 tys. osób w 4 zakładach produkcyjnych. W Poznaniu mieści się odlewnia oraz zakład produkujący modele VW Caddy i VW Transporter. W Swarzędzu zlokalizowane jest zaplecze produkcyjne, park dostawców oraz zakład zabudów specjalnych. We Wrześni produkowany jest model VW Crafter oraz MAN TGE, a także zabudowy specjalne bazujące na modelach Crafter i MAN.

MK

Źródło: VW Poznań

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)