Aktualności
Sprawy nauki
21 Października
Opublikowano: 2019-10-21

W PWSZ w Tarnowie odwołano dwóch członków Rady Uczelni

Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odwołał w piątek dwóch członków Rady Uczelni. To pokłosie ostatniego posiedzenia Rady, po którym część jej członków wystąpiła z wnioskiem do ministra nauki i szkolnictwa wyższego o pilną kontrolę legalności działań rektora PWSZ, prof. dr hab. Jadwigi Laski. 

Odwołani członkowie zostali wybrani do Rady Uczelni spoza społeczności akademickiej. Są to: mgr Krzysztof Głomb – absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, europejski ekspert w zakresie cyfryzacji sektora publicznego, założyciel i prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, zastępca dyrektora ds. strategii Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach, oraz mgr Robert Tomasiewicz – absolwent Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, programista, automatyk, członek wielu organizacji biznesowych, twórca i założyciel oraz Prezes Zarządu spółki ELPLC od 2003 roku. Obaj stali za listem i oświadczeniem dla mediów, które ujrzały światło dzienne po posiedzeniu Rady Uczelni 7 października. Zarzucali w nich obecnej rektor PWSZ działanie z naruszeniem prawa. Zwrócili się też z wnioskiem do ministra nauki i szkolnictwa wyższego o pilną kontrolę legalności działań prof. Laski. 

Z naszych informacji wynika, że Rada obradowała wówczas w niepełnym składzie. Obecni byli tylko członkowie spoza uczelni oraz przedstawicielka studentów. Pozostali członkowie Rady, reprezentujący uczelnię, a więc połowa składu pochodzącego z wyboru, nie uczestniczyli w posiedzeniu.

W wyniku piątkowej decyzji Senatu PWSZ Rada Uczelni liczy obecnie 5 osób. Jak informuje rzecznik szkoły, Senat wkrótce dokona uzupełnienia składu Rady. Na portalu tarnow.in jeden z usuniętych członków Rady, Krzysztof Głomb, poinformował z kolei, że podczas piątkowego posiedzenia rezygnację z prac w Senacie złożył były rektor tarnowskiej PWSZ prof. Adam Juszkiewicz.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)