Aktualności
Sprawy nauki
17 Kwietnia
Opublikowano: 2019-04-17

Warsztaty ERC

Firma Enspire Science organizuje, nieodpłatnie, warsztaty dla naukowców chcących aspirować o granty ERC. Odbędą się 7 maja w Warszawie. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzieć się wielu szczegółów m.in. o podstawowej terminologii związanej z ERC, o tym jak właściwie utworzyć hipotezy, jak przekonująco napisać część metodologiczną, jak wygląda proces aplikacji i składania wniosku.

Po szkoleniu uczestnicy powinni być doskonale przygotowani do skutecznego przygotowania aplikacji do konkursu ERC. Oprócz części ogólnej 10 naukowców z najbardziej zaawansowanymi projektami badawczymi otrzyma szansę odbycia konsultacji on-line ze specjalistą. Będą to 30-minutowe rozmowy z doradcą z Enspire Science, dopasowanym pod kątem ich dziedziny naukowej. Odbędą się one w terminie późniejszym. Natomiast bezpośrednio po spotkaniu pracownicy Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN będą do dyspozycji uczestników, którzy chcieliby omówić z nimi swoje pomysły. Główną część szkolenia poprowadzi Yoram Bar-Zeew, który z doradztwem w obszarze grantów ERC związany jest od 2007 roku. Specjalizuje się w naukach ścisłych, szczególnie informatyce, inżynierii i nauce o materiałach. Pełni funkcję dyrektora zarządzającego w Enspire Science – izraelskiej firmie specjalizującej się w konsultacji i szkoleniach dotyczących wniosków naukowych o granty unijne.

Spotkanie jest otwarte dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny. Odbędzie się ono w Warszawie w Pałacu Staszica, Nowy Świat 72. Całość zostanie poprowadzona w języku angielskim.

Zgłoszenia zbierane są do 24 kwietnia. Firma zastrzega sobie możliwość dokonania wyboru kandydatów na podstawie przesłanych zgłoszeń.

JK

(Źródło: PAN)

Dyskusja (0 komentarzy)