Aktualności
Sprawy nauki
27 Lutego
Fot. Marcin Gadomski
Opublikowano: 2023-02-27

WSG Bydgoszcz i UAM Poznań najlepsze w futsalu

Zwycięstwem Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Rywalizacja o pierwsze w tym roku medale AMP toczyła się w Gdańsku.

Zmagania w futsalu otworzyły tegoroczny worek z medalami Akademickich Mistrzostw Polski. O miano najlepszych w kraju rywalizowało ponad czterystu zawodników i zawodniczek z 24 uczelni. Finałowa rywalizacja odbywała się na obiektach Politechniki Gdańskiej, która nieprzerwanie od trzech lat dzierży prymat w klasyfikacji generalnej AMP.

U kobiet ponownie triumfowały zawodniczki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (na fot.). Ekipa trenera Wojciecha Weissa, prowadzącego na co dzień żeńską reprezentację Polski w futsalu, w meczu o złoto pokonała 3:0 zespół Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Spotkanie o brązowy medal zakończyło się zwycięstwem Uniwersytetu Gdańskiego, który pokonał 1:0 drużynę Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie.

Wśród mężczyzn triumf odnieśli futsaliści Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, którzy po dogrywce okazali się lepsi od Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie 5:4. Brązowe medale przypadły studentom Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którzy pokonali Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 2:1

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Laurę Czudzińską (UAM Poznań), a bramkarzem – Dawida Wasążnika (AWF w Warszawie). Klasyfikację strzelców i strzelczyń wygrali: Wojciech Węgrzyn (Akademia Nauk Stosowanych w Pile) i Marcin Bober (Uniwersytet Wrocławski), którzy zdobyli po 12 goli, oraz Zuzanna Węglarz (AWF Kraków) i Stefania Wodarz (UHP Częstochowa) – po 8 bramek.

źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)