Aktualności
Sprawy nauki
13 Grudnia
Opublikowano: 2018-12-13

Współpraca PORT i Roche Polska

Organizacja badawczo-rozwojowa PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii nawiązała współpracę z Roche Polska.

10 grudnia we Wrocławiu podpisano list intencyjny o współpracy w zakresie rozwoju biotechnologii i profilowania genomowego w Polsce. Tym samym rozpoczną się prace nad stworzeniem otwartych dla polskich naukowców baz genomowych osób chorych na nowotwory. Dzięki nim polscy naukowcy otrzymają dokładniejsze informacje na temat sekwencji genów, co ułatwi poszukiwanie oraz wskazanie genów i ich mutacji, które odpowiadają za powstawanie i rozwój chorób.

Partnerzy porozumienia zadeklarowali m.in. wymianę doświadczeń w zakresie prac nad nowymi lekami, najnowszymi trendami w dziedzinie biotechnologii i bioinformatyki oraz organizacji procesów selekcji projektów badawczych.

– To właśnie biotechnologia będzie jednym z elementów kształtujących przyszłość na świecie – mówił Piotr Dytko, prezes PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii. – Kooperacja z Roche Polska to dla nas nowe doświadczenie, które może wpłynąć na wyniki prac realizowanych w naszym ośrodku, czyniąc nas równocześnie pionierami wyznaczającymi nowe kierunki rozwoju biotechnologii w naszym kraju.

JK

(Źródło: Rynek Zdrowia)

Dyskusja (0 komentarzy)