Aktualności
Sprawy nauki
30 Stycznia
Opublikowano: 2020-01-30

Wyróżnienie dla autorów podręcznika „Psychiatria”

Prof. dr hab. Agata Szulc z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. dr hab. Piotr Gałecki z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymali od ministra zdrowia wyróżnienie za przygotowanie i opublikowanie podręcznika „Psychiatria”. To pierwszy kompleksowy podręcznik do kształcenia studentów kierunku lekarskiego w zakresie psychiatrii.

Autorzy przedstawili najważniejsze zagadnienia z dziedziny psychiatrii, ukazując całościowo kwestie zaburzeń psychicznych. Ponadto w podręczniku zawarte są informacje dotyczące układu nerwowego człowieka z punktu widzenia psychiatry, psychiatrii sądowej, niepełnosprawności intelektualnej, a także wybranych zaburzeń psychicznych. Publikacja zawiera także praktyczne wskazówki dotyczące diagnozy i leczenia, w tym jak prawidłowo przeprowadzić badanie psychiatryczne oraz jak pomóc osobie zdiagnozowanej.

Bardzo cieszy nas fakt, że nasze starania na rzecz rozwoju polskiej psychiatrii zostały docenione. Mamy nadzieję, że podręcznik okaże się wartościowym wkładem w kształtowanie nowej kadry lekarzy, którzy za kilka lat pod swoją opieką będą mieli pacjentów zmagających się z chorobami psychicznymi – powiedział prof. Piotr Gałecki konsultant krajowy w dziedzinie  psychiatrii.

JK

(Źródło: Rynek Zdrowia)

Dyskusja (0 komentarzy)