Aktualności
Szkoły wyższe
26 Lipca
Opublikowano: 2019-07-26

Medal Sejmu Republiki Litewskiej dla dziekan wileńskiego wydziału UwB

Dr hab. Mieczysława Zdanowicz, prof. Uniwersytetu w Białymstoku, dziekan Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego UwB w Wilnie, otrzymała medal Sejmu Republiki Litewskiej przyznany przez Marszałka Sejmu Republiki Litewskiej prof. Viktorasa Pranckietisa. Przekazała go Rita Tamašunienė, posłanka na Sejm Republiki Litewskiej, podczas uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom wydziału, jaka odbyła się 24 lipca.

Prof. Mieczysława Zdanowicz jest dziekanem tej jednostki od 2016 roku. W związku z kończącą się kadencją władz dziekańskich, w przekazanym liście prof. Viktoras Pranckietis napisał: „Podziękowanie (…) za znaczący wkład w rozwój Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie, za pełną serca i odpowiedzialną pracę w procesie realizacji studiów wyższych w języku polskim na kierunkach informatyki, ekonomii i europeistyki. Pani odpowiedzialna praca znacząco przyczyniła się do rozwoju współpracy społeczności akademickiej Litwy i Polski. Życzę Pani satysfakcji z dokonanych dzieł”.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili także m.in. Jej Ekscelencja Ambasador RP na Litwie Urszula Doroszewska, dyrektor Departamentu Mniejszości Narodowych przy Rządzie Republiki Litewskiej dr Vida Montvydaitė oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Waldemar Tomaszewski.

Wydział Ekonomiczno-Informatyczny Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie istnieje od 2007 roku. Kształci na 3 kierunkach: ekonomii, informatyce oraz europeistyce. Uroczysta promocja absolwentów odbyła się tu po raz dziesiąty. W sumie, od początku działalności jednostki, studia ukończyło tu 716 osób.

Katarzyna Dziedzik, źródło: UwB

Dyskusja (0 komentarzy)