Aktualności
Szkoły wyższe
18 Listopada
Fot. Janusz Pająk
Opublikowano: 2020-11-18

Psychologia na UWM z certyfikatem EuroPsy

Psychologia – nowy kierunek uruchomiony na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – otrzymała prestiżowy certyfikat EuroPsy Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Psychologicznych EFPA.

Koordynatorką kierunku psychologia na UWM i członkinią zespołu, który opracowywał program kształcenia jest dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM, wchodząca w skład prezydium zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ambicją i celem zespołu było właśnie przygotowanie programu studiów tak, aby spełniał standardy kształcenia Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Psychologicznych (EFPA) EuroPsy i uzyskanie tego certyfikatu. Poświadcza on, że program kształcenia spełnia bardzo wyśrubowane europejskie standardy.

Warto podkreślić, że wśród 40 uczelni w kraju, które kształcą psychologów, tylko co czwarta posiada ten certyfikat. Są to uczelnie o dużej renomie i długiej tradycji kształcenia psychologów, m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Gdański – zauważa prof. Joanna Ostrouch-Kamińska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych UWM.

Program studiów na kierunku psychologia został przygotowany z myślą o tym, aby studenci UWM byli konkurencyjni nie tylko na polskim rynku pracy, ale również za granicą.

W kształceniu psychologów kluczowe jest trzymanie się europejskich standardów. Bardzo mi zależało na tym, aby nasz program studiów te standardy spełniał i aby nasi absolwenci mogli legitymować się przygotowaniem do zawodu na europejskim poziomie. Pomoże im to na rynku pracy – podkreśla prof. Beata Krzywosz-Rynkiewicz.

Psychologię uruchomiono na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim dopiero w tym roku akademickim. O jedno miejsce starało się ponad 10 osób. Dostały się 73.

źródło: UWM

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)
Tagi: