Aktualności
Szkoły wyższe
22 Czerwca
Fot. Maciej Sypniewski
Opublikowano: 2017-06-22

Absolutoria 2017

Studenci ostatnich lat wszystkich wydziałów PWSZ w Koninie pożegnali się z uczelnią podczas absolutoriów, które odbyły się 17 i 18 czerwca. W tym roku uczelnię opuści około 700 osób. Udzielenie absolutorium jest wyjątkowym momentem zarówno dla władz uczelni, kadry profesorskiej, jak i oczywiście dla samych absolwentów i ich rodzin. To długo wyczekiwany i podniosły moment, zwieńczenie wielu lat nauki, który wywołuje sporo emocji, wzruszeń i wspomnień.

Podczas uroczystości, uświetnionej występem Chóru Akademickiego oraz występami solistów, studenci ubrani w togi i birety odebrali dyplomy ukończenia studiów. Wręczone zostały równie wyróżnienia i nagrody Rektora PWSZ w Koninie za wyniki w nauce dla najlepszych absolwentów.

Nagrody dla najlepszych studentów przyznali również Prezydent Miasta Konina, Starosta Koniński i Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Koninie.

Absolwenci PWSZ w Koninie od 2010 roku aktywnie uczestniczą w misji spełniania marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. W tym roku absolwenci również postanowili zamienić kwiaty na radość najmłodszych, tym razem podopiecznych Domu dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie.

„Nasze studia  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej dobiegły końca. Zawarte przyjaźnie, wspólne zabawy, trudy, doświadczenia będą zawsze w naszej pamięci. Idąc przez życie nie pozwólmy, aby obawy i słabości uniemożliwiły nam osiągnięcie zamierzonych celów i realizację marzeń” – mówili studenci.

Monika Wojciechowska

Dyskusja (0 komentarzy)