Aktualności
Szkoły wyższe
26 Lutego
Opublikowano: 2018-02-26

Absolwentka PRz wygrała stypendium w Chinach

Agnieszka Chytła, absolwentka Politechniki Rzeszowskiej, zwyciężyła w konkursie na najlepszą pracę z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. W nagrodę pojedzie na stypendium do wybranej uczelni w Chinach.

Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej zdobyła I miejsce w konkursie za pracę pt. Juan w międzynarodowej praktyce biznesowej, przygotowaną pod kierunkiem prof. Leszka Woźniaka.

Agnieszka Chytła ukończyła Politechnikę Rzeszowską na kierunku zarządzanie ze specjalizacją rachunkowość w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Obecnie studiuje podyplomowo na Uniwersytecie Jagiellońskim kierunek: współczesne Chiny – polityka, społeczeństwo, gospodarka.

Była dwukrotną stypendystką Huázhōng University of Science and Technology w chińskim Wŭhàn. Studiowała tam język chiński i zarządzanie przedsiębiorstwem.

Organizatorem konkursu była Polsko-Chińska Rada Biznesu, we współpracy z HSBC Bank Polski, Haitong Bank oraz wsparciem i patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac z polskich i chińskich ośrodków akademickich, które według opinii członków Kapituły Konkursu były na wyrównanym i wysokim poziomie merytorycznym.

Pozostałe trzy nagrody w konkursie trafiły do laureatów z uczelni z Krakowa, Warszawy i Szanghaju.

Katarzyna Kadaj-Kuca

Dyskusja (0 komentarzy)