Aktualności
Szkoły wyższe
10 Września
Opublikowano: 2018-09-10

Akademia Leona Koźmińskiego dwudziesta w światowym rankingu!

Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 20 miejsce na opublikowanej dziś przez „Financial Times” liście stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Tak wysoko wcześniej nie była żadna polska szkoła wyższa.

Ranking „FT” powstaje na podstawie analizy kilkunastu czynników, takich jak jakość kadry wykładowców, koszt studiów, kariera absolwentów itp. Redakcja brytyjskiego dziennika, która publikuje ranking od 11 lat, zbiera dane z ankiet kierowanych bezpośrednio do absolwentów i do uczelni. Na podium tegorocznej edycji rankingu znalazły się szwajcarski Uniwersytet St. Gallen, HEC Paris i London Business School. Akademię Leona Koźmińskiego wyprzedza 17 uczelni europejskich i dwie azjatyckie. Inna polska uczelnia, sklasyfikowana w zestawieniu – warszawska Szkoła Główna Handlowa – jest na 59 pozycji.

Dobry program, świetni wykładowcy i umiędzynarodowienie. Te trzy elementy to taki hardware, który musi zapewnić każda ambitna uczelnia. My staramy się do tego dodać software – szersze horyzonty, etykę, ale przede wszystkim ducha przedsiębiorczości. Reszta zależy od absolwentów. To oni potrafią zdobytą wiedzę i umiejętności przekuć w sukces zawodowy i finansowy – komentuje wyniki rankingu rektor ALK prof. Witold Bielecki.

W Akademii Leona Koźmińskiego kształci się obecnie 8 tys. studentów na studiach licencjackich, magisterskich, doktorskich, MBA i podyplomowych. ALK jest jedyną polską uczelnią, która posiada trzy najważniejsze akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS i AMBA. Utrzymuje współpracę z ponad 200 uczelniami na całym świecie, co przekłada się nie tylko na wymianę akademicką kadry i studentów, ale też na wspólne programy edukacyjne, kończące się uzyskaniem podwójnego dyplomu. W ciągu 25 lat istnienia Akademii dyplom uzyskało 50 tys. osób, z czego połowa to absolwenci studiów podyplomowych i MBA.

Zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego już wcześniej zostało docenione przez Polską Komisję Akredytacyjną, która nadała mu najwyższą ocenę wyróżniającą. Studia na tym kierunku są realizowane całkowicie po angielsku, co jest magnesem dla cudzoziemców – już co drugi student pochodzi z zagranicy. Ten sam kierunek jest również prowadzony po polsku dla słuchaczy krajowych.

Dodajmy, że „Financial Times” dostrzegł także wysoki poziom nauczania w Koźmińskim na studiach z finansów i rachunkowości. W opublikowanym w czerwcu rankingu tego kierunku ALK zajęła 17. miejsce na 65 szkół biznesu.

Z kolei na 9. miejscu uplasował się program CEMS MIM oferowany w Polsce przez SGH, a realizowany m.in. przez 30 instytucji akademickich na świecie. Podczas dwuletnich studiów magisterskich pod okiem międzynarodowych wykładowców i tutorów studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę i przechodzą praktyki na najwyższych szczeblach zarządczych międzynarodowych korporacji, a ich projekty są wdrażane. Absolwenci kierunku biegle posługują się przynajmniej trzema językami. SGH jest jedną z najlepiej ocenianych uczelni w ramach sojuszu CEMS: w grudniu 2017 roku studenci przyznali uczelni tytuł „school of the year”, a za najlepszy kurs uznali zajęcia prof. Jacka Mirońskiego z SGH.

MK

(Źródło: ALK, AGH)

Ranking FT

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)