Aktualności
Szkoły wyższe
30 Marca
Opublikowano: 2020-03-30

Akademia Leona Koźmińskiego przeszła na online

W ciągu tygodnia 9 tys. studentów Akademii Leona Koźmińskiego przeszło na edukację w trybie online. Władze uczelni przeniosły do sieci 90 proc. zajęć na studiach licencjackich i magisterskich oraz praktycznie wszystkie na studiach anglojęzycznych i MBA. 

Zaledwie 48 godzin zajęło uczelni przeszkolenie dydaktyków. Wszystko po to, aby również zdalnie zachować dotychczasowe standardy nauczania. Dla wykładowców, którzy nie mogą prowadzić wykładów oraz ćwiczeń w swoich domach, przygotowano sale dydaktyczne z wyposażeniem do prowadzenia zajęć online.

– Za nami pierwsze dwa pełne tygodnie funkcjonowania online – mówi prof. Grzegorz Mazurek, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.– Gdy na poziomie krajowym zapadła decyzja o zawieszeniu zajęć na uczelniach, uznaliśmy, że wszystkie ręce na pokład i planowaną wcześniej na wiele miesięcy cyfrową transformację wdrożyliśmy w kilka dni. Naszym celem było natychmiastowe zapewnienie studentom ciągłości studiowania z najwyższą możliwą jakością. Ogromnym wysiłkiem naszej kadry dydaktycznej oraz pracowników IT w dwie doby uruchomiliśmy zdalny tryb nauczania. W pierwszych dniach praktycznie non stop szkoliliśmy naszych pracowników, aby wiedzieli, jak skutecznie wdrożyć e-learning, nawet po 22:00 – dodaje prorektor.

– Bardzo często mówi się, że uczelnie przygotowują studentów do życia, które nie istnieje. Akademia Leona Koźmińskiego na co dzień uczy nas umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków otoczenia, komunikowania się i współpracy, a także krytycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów. Te kompetencje odpowiadają temu, co doświadczamy dzisiaj ze strony uczelni – przyznaje Zuzanna Staniszewska, studentka II roku studiów magisterskich z zarządzania.

Na czas zamknięcia szkół z powodu pandemii koronawirusa Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza wszystkich na bezpłatne wykłady pod hasłem Koźmiński ONLINE organizowane codziennie o godz. 12:15. Można też skorzystać podobnej oferty w języku angielskim pod hasłem: „Stay at home and join our online courses”. Z kolei w środy i piątki w terminie od 1 do 24 kwietnia 2020 roku prowadzone są zajęcia dla uczniów szkół średnich, wspierające nauczycieli w prowadzeniu zajęć z wiedzy o społeczeństwie pod hasłem WOS ONLINE w Koźmińskim. Z kolei w czwartek 2 kwietnia Centrum Studiów Kosmicznych zaprasza na „Kosmiczny podwieczorek”.

Podstawową platformą do edukacji zdalnej w Akademii Leona Koźmińskiego jest Microsoft Teams.

źródło: ALK

Dyskusja (0 komentarzy)