Aktualności
Szkoły wyższe
22 Maja
Opublikowano: 2023-05-22

ALK wśród najlepszych uczelni biznesowych na świecie

Akademia Leona Koźmińskiego, jako jedyna z Europy Środkowo-Wschodniej, znalazła się w najnowszych rankingach najlepszych uczelni biznesowych opublikowanych w dzienniku „Financial Times”.

W opublikowanych dziś rankingach „Financial Times” (Custom Executive Education oraz Open-enrolment Executive Education) Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się obok wiodących uczelni ze Stanów Zjednoczonych (m.in. University of Michigan, University of North Carolina), Wielkiej Brytanii (m.in. London Business School, University of Oxford, University of Cambridge), Holandii i Francji. W tym drugim zajęła – 57 miejsce, w tym pierwszym 71 pozycję. Została sklasyfikowana również w dodatkowym zestawieniu – Top 50 uczelni biznesowych na świecie, będących partnerem w rozwoju indywidualnym oraz korporacyjnym.

Rankingi te wskazują, że jesteśmy najlepszym wyborem jako partner rozwojowy dla klientów indywidualnych i biznesowych nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zestawienie Custom Executive Education to świetna wskazówka dla osób odpowiedzialnych za rozwój pracowników i liderów w organizacjach, natomiast Open Executive Education służy wszystkim poszukującym nowoczesnych, światowej klasy studiów podyplomowych – podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów w Akademii Leona Koźmińskiego.

Akademia Leona Koźmińskiego debiutuje w rankingu uczelni biznesowych, oferujących szyte na miarę programy rozwojowe dla firm. Krytycznej ocenie i analizie poddane zostały zamknięte szkolenia dla biznesu, uwzględniające specyficzne potrzeby oraz wyzwania, z którymi mierzą się organizacje. Drugi, opublikowany dziś ranking, obejmuje szkoły biznesu prowadzące otwarte programy rozwojowe, jak studia podyplomowe. W tym rankingu uczelnia z Polski umocniła swoją pozycję, awansując o 8 pozycji względem zeszłego roku.

źródło: ALK

Dyskusja (0 komentarzy)