Aktualności
Szkoły wyższe
10 Lipca
Opublikowano: 2017-07-10

Akademiki za dobre wyniki

Przyszli studenci Politechniki Białostockiej mają szansę na darmowe mieszkanie w akademiku. Uczelnia przygotowała specjalną propozycję dla kandydatów z najlepszymi wynikami z egzaminu maturalnego.

Tegoroczni maturzyści, którzy rozpoczną naukę na Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2017/2018, będą mogli przez 10 miesięcy za darmo mieszkać w domach studenta przy ul. Zwierzynieckiej. To propozycja skierowana do 50 osób, które z maturalnego egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym otrzymały co najmniej 85% punktów.

Akademiki Politechniki Białostockiej położone są niemal w centrum Białegostoku, 500 metrów od Parku Zwierzynieckiego, w sąsiedztwie wydziałów: Informatyki, Mechanicznego, Elektrycznego oraz Budownictwa i Inżynierii  Środowiska. To miejsce doskonale skomunikowane także z Wydziałem Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydziałem Zarządzania w pobliskim Kleosinie – obok znajdują się przystanki komunikacji miejskiej oraz stacje rowerów miejskich.

Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2-3 łóżka, szafki nocne bądź komody, szafę ubraniową, szafki kuchenne, biurka, krzesła, regały. Łazienka z prysznicami jest wspólna dla 4 pokoi. Posiłki można przygotowywać w ogólnodostępnej kuchni z gazową płytą kuchenną i piekarnikiem. Można też skorzystać z pralni, suszarni czy pomieszczenia do przechowywania rowerów. Miesięczny koszt zakwaterowania w 2–3-osobowym pokoju w akademiku Politechniki Białostockiej to ok. 300 zł. Z tej opłaty na okres 10 miesięcy będzie zwolnionych 50 najlepszych tegorocznych maturzystów przyjętych na studia w roku akademickim 2017/2018.

Szczegóły i regulamin akcji „Akademiki za dobre wyniki” dostępne będą na stronie internetowej uczelni po ogłoszeniu listy przyjętych.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)