Aktualności
Szkoły wyższe
25 Lipca
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2019-07-25

Aktorzy także „u Frycza”

Młodzi miłośnicy sztuki aktorskiej, którzy po ukończeniu szkoły średniej zamierzają się dalej kształcić w tym zakresie, od nowego roku akademickiego zyskają nowe miejsce nauki przyszłego zawodu. Uprawnienia do prowadzenia 5-letnich studiów magisterskich na kierunku aktorstwo uzyskała bowiem Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. 

Celem kształcenia na kierunku aktorstwo jest przede wszystkim przygotowanie absolwentów do pracy w teatrze i filmie, ale także wyposażenie ich w kompetencje potrzebne do pracy na estradzie, w mediach, reklamie i instytucjach kultury. Profesjonalny trening aktorski jest także niezwykle przydatny w szeroko pojętej komunikacji społecznej. Studenci będą uczyć się zawodu pod kierunkiem doświadczonych pedagogów o uznanym dorobku artystycznym. W programie studiów znajdą się warsztaty aktorskie, wokalne oraz taneczne. Tradycyjny kanon przedmiotów przygotowujących do pracy na scenie uzupełniono o moduły związane z filmem i mediami. Kształcenie praktyczne będzie realizowane we współpracy z krakowskim teatrami.

W programie studiów przewidziano także przedmioty rozwijające przedsiębiorczość oraz dające wiedzę prawną związaną z przyszłą działalnością zawodową, a także umiejętności animowania działań kulturalnych.

Krakowska Akademia informuje, że tryb i warunki rekrutacji na nowy kierunek zostaną ogłoszone we wrześniu.

źródło: KA

 

Dyskusja (0 komentarzy)