Aktualności
Szkoły wyższe
04 Grudnia
Opublikowano: 2023-12-04

ALK wśród najlepszych uczelni biznesowych w Europie

Akademia Leona Koźmińskiego, jako jedyna z Polski i najwyżej notowana z Europy Środkowo-Wschodniej, znalazła się w rankingu najlepszych uczelni biznesowych w Europie, opublikowanym przez dziennik „Financial Times”.

European Business Schools uwzględnia zarówno realizowane programy studiów dyplomowych, podyplomowych, MBA, Executive MBA, jak i programy rozwojowe. Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią z Polski w tym rankingu oraz liderem wśród szkół biznesu z naszej części Europy. Została sklasyfikowana na 40 miejscu, co oznacza awans o 12 pozycji względem zeszłego roku. To najwyższy wynik ALK w historii. Uczelnia uplasowała się wśród renomowanych szkół biznesu, m.in. z Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Holandii. Zaznaczyła też swoją obecność w ramach współpracy z ESCP Business School (4 miejsce).

Kolejny awans Akademii Leona Koźmińskiego w prestiżowym rankingu „Financial Times” to przede wszystkim powód do dumy z naszych absolwentów. Ich sukcesy przekładają się na to, jak nas ocenia środowisko naukowe, pracodawcy i otoczenie. Ranking European Business Schools stanowi też potwierdzenie, że jesteśmy najlepszym wyborem jako partner rozwojowy od poziomu dyplomowego, przez studia podyplomowe, aż po poziom Executive MBA. Programy edukacyjne, które tworzymy, powstają z myślą o koncepcji uczenia się przez całe życie – podkreśla prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Studenci i słuchacze Akademii Leona Koźmińskiego mają do wyboru ponad 220 uczelni partnerskich na 6 kontynentach, gdzie mogą studiować przez semestr lub dwa, zdobywając bezcenną międzynarodową perspektywę, nie tracąc przy tym kontaktu z lokalnym rynkiem. Związani z uczelnią naukowcy prowadzą projekty międzynarodowe, m.in. w Harvard Business School czy Massachusetts Institute of Technology. ALK znajduje się w 1% szkół biznesu na całym świecie, które zdobyły „potrójną koronę”, a więc akredytacje AACSB, EQUIS i AMBA. Uczelnia jest też liderem wdrażania rozwiązań z zakresu nowych technologii, etyki oraz zrównoważonego rozwoju.

„Financial Times” tworzy swoje rankingi programowe na podstawie ankiet rozsyłanych do absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. Na podstawie ich odpowiedzi powstają rankingi cząstkowe dla poszczególnych programów, natomiast w grudniu ogólny ranking najlepszych szkół biznesu z Europy. Akademia Leona Koźmińskiego jest obecna w tych zestawieniach od 15 lat.

GaL, źródło: ALK

Ranking Financial Times European Business Schools 2023

Dyskusja (0 komentarzy)