Aktualności
Szkoły wyższe
17 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-17

Atrakcyjny program dla szkół

„Klasa akademicka SGH” to realizowany od 2016 r. program, którego założeniem jest wspieranie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie wyróżniających się szkół z całej Polski.

Do grona uczestników dołączyło w ostatnim czasie siedem kolejnych placówek dydaktycznych. Początek współpracy z nową grupą zaplanowany został na wrzesień br. Całe przedsięwzięcie zostało tak pomyślane, by uczniowie skorzystali nie tylko z możliwości cyklicznego dostępu do kadry akademickiej, ale mogli także poszerzyć swoje zainteresowania, a w przyszłości dokonać właściwego wyboru ścieżki zawodowej.

Do tej pory SGH podjęła w swoich progach ponad 800 młodych ludzi, oferując im uczestnictwo w różnorakich warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowo-badawczych uczelni. Dzięki „Klasie akademickiej SGH” uczniowie mogą ponadto korzystać z utworzonej dla nich platformy e-learningowej, na której umieszczane są wykłady z dziedziny ekonomii. Wszystkim zainteresowanym udostępniona została także opcja udziału w prowadzonych na żywo zajęciach online. W jednym takim webinarium, a odbyło się ich do tej pory 13, może uczestniczyć jednocześnie kilka szkół. Placówki włączają się aktywnie we współpracę, organizując w swoich siedzibach dni SGH, na które zapraszani są z prezentacjami i wykładami przedstawiciele warszawskiej uczelni.

az

(źródło: sgh.waw.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)