Akademia Leona Koźmińskiego zanotowała awans w prestiżowym rankingu Masters in Management, przygotowanym przez „Financial Times”. Jedyna polska uczelnia w tym zestawieniu zajmuje obecnie 58 miejsce wśród najlepszych szkół wyższych na świecie, a drugie – w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Ranking „Financial Times” studiów magisterskich z zarządzania potwierdza wysoką pozycję europejskich uczelni w kształceniu liderów biznesu. Zestawienie oparte jest na danych dostarczanych przez uczelnie oraz ankietach absolwentów trzy lata po zakończeniu studiów.
Akademia Leona Koźmińskiego, jako lider w Polsce i jedna z czołowych szkół biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej, awansowała o 20 pozycji – na 58 miejsce – w porównaniu z poprzednim rokiem. W naszym regionie jest druga. Czołówkę klasyfikacji okupują szwajcarski University of St. Gallen oraz francuskie HEC Paris i Insead.
Studia z zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego są nie tylko uniwersalne i dają szansę na karierę na całym świecie, ale – z uwagi na niesłabnący popyt na menedżerskie kompetencje – są odporne na zawirowania gospodarcze. Dzięki innowacyjnym metodom nauczania i ciągłemu rozwijaniu programu, absolwentki i absolwenci są bardzo dobrze przygotowani do skutecznego działania w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu.
W Polsce studia magisterskie na kierunku zarządzanie trwają dwa lata. Wybierając Akademię Leona Koźmińskiego, można w tym czasie zrealizować rok nauki za granicą, jeśli student lub studentka są zainteresowani uzyskaniem dwóch dyplomów. Decydując się na udział w programie Double Degree, studenci mogą zdobyć dyplomy uczelni, które również znalazły się w rankingu. Programy te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ dają możliwość kształtowania własnej ścieżki edukacyjnej i kariery. Niewątpliwie wpływają także na rozwój kompetencji w obszarze komunikacji międzykulturowej i działania w międzynarodowych zespołach.
Nasze programy, łączące teoretyczną wiedzę z praktyką biznesową, przygotowują absolwentów do pracy w dynamicznie zmieniającym się świecie. Stawiamy na innowacyjne metody nauczania, rozwój kompetencji menedżerskich oraz współpracę z międzynarodowymi partnerami – komentuje prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.
Akademia Leona Koźmińskiego jest obecna w rankingu „Financial Times” od 2009 roku. Posiada prestiżowe akredytacje AACSB, EQUIS i AMBA, co potwierdza najwyższą jakość kształcenia. Ranking Masters in Management publikowany przez „Financial Times” uznawany jest za jedno z najbardziej prestiżowych źródeł informacji w dziedzinie edukacji biznesowej, oceniających programy magisterskie pod kątem jakości, innowacyjności i wpływu na karierę absolwentów.
AST
Europa zachodnia jest na skraju upadku, ale uniwersytety francuskie i inne są wysoko w rankingach. Dziwna sytuacja .
@Ireneusz
Tutaj to mocno zalezy od tego, co dokladnie rozumiemy przez "upadek" oraz co to konkretnie znaczy, ze sie jest na jego "skraju".
:-)
Tak podobno wyglądała rozmowa Kisiela z Adamem Schaffem:
- Dlaczego ty, socjalista i marksista mieszkasz w kapitalistycznym Wiedniu a nie w socjalistycznej Polsce?
- Obserwuję z bliska, jak kapitalizm umiera.
- I jak?
- Piękna śmierć.
Polski sukces nie jest nawet w połowie tak dobry jak francuski czy angielski upadek.
Przedziwne wnioski. Przecież Pan Profesor już płaci za ten ich sukces co najmniej kilkaset złotych miesięcznie w ETS i ETS2. Wolę jednak polskie góry lasy i jeziora niż francuski sukces.
Francuzi też mają góry i jeziora.
"Widać słychać i czuć ", jak w znanej piosence, właściwie to już skoczyli w przepaść i lecą na dno. Czy w ciągu dekady dolecą? Myślę że zdążą. Mówimy im o tym ale nie słuchają. Zwłaszcza ci co wprowadzają eurokomunę.