Aktualności
Szkoły wyższe
29 Maja
Opublikowano: 2017-05-29

Bolid wyścigowy z PRz nagrodzony

Zespół Politechniki Rzeszowskiej Racing Team wygrał ogólnopolski konkurs KOKON skierowany do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. W konkursie wzięły udział koła naukowe z największych uczelni technicznych w Polsce, między innymi AGH w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej czy Politechniki Warszawskiej.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza zgłosili do konkursu bolid wyścigowy PMT-01, skonstruowany na wzór pojazdów F1, który bierze udział w międzynarodowych zawodach serii SAE Formula Student. Bolid PMT-01 otrzymał nagrodę publiczności dla najciekawszego projektu, którą przyznano na podstawie głosowania internetowego. Bolid opracowany przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał niemal dwukrotnie większą liczbę głosów niż pozostałe projekty. „To ogromne wyróżnienie i cieszymy się, że nasza konstrukcja aż tak spodobała się głosującym!” – mówią studenci SKN Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej. „Nagroda, którą otrzymamy, przyczyni się do prac rozwojowych nad konstrukcją nowego bolidu, który czujemy, że za rok znowu zawojuje konkurs Kokon” – dodają.

Celem konkursu jest rozwój aktywności naukowej, budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi oraz propagowanie działalności naukowej studentów. Wyróżnione projekty studenckie otrzymają nagrodę pieniężną do dalszego rozwijania projektów.

Więcej informacji o działalności koła pod adresem: https://www.facebook.com/przracingteam

Anna Worosz

Dyskusja (0 komentarzy)