Aktualności
Szkoły wyższe
16 Listopada
Opublikowano: 2017-11-16

CERI International zaprasza studentów UwB na bezpłatne kursy językowe

Uniwersytet w Białymstoku podpisał kolejną umowę ze spółką CERI International. Dzięki temu studenci uczelni mają dodatkowe, bezpłatne kursy językowe, które sponsoruje firma.

Wsparcie obejmuje 2 typy kursów językowych. Po pierwsze – całoroczne zajęcia z języka niemieckiego dla 2 grup studentów z różnych kierunków studiów w roku akademickim 2017/2018. 20 żaków uczęszcza na kurs na poziomie A2/B1, 15 kolejnych – ma zajęcia na poziomie B1/B2. W sumie spędzą na kursie po 52 godziny.

Z kolei studenci filologii o specjalności filologia angielska z językiem niemieckim w bieżącym i w przyszłym roku akademickim będą mieli dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego. Na tych pierwszych będą poznawać niemieckie słownictwo ogólne, a następnie specjalistyczne słownictwo ekonomiczno-bankowe. Zajęcia z języka angielskiego poświęcone będą słownictwu specjalistycznemu, ekonomiczno-bankowemu.

Kursy organizuje Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UwB. Na ich realizację uczelnia otrzyma od firmy CERI blisko 33 tys. zł.

Współpraca Uniwersytetu w Białymstoku z firmą CERI International rozpoczęła się w 2015 roku, gdy firma szykowała się do otwarcia swego oddziału w Białymstoku. Spółka, poszukując dobrze wykwalifikowanych kadr, zadeklarowała gotowość zatrudnienia studentów oraz absolwentów UwB. Z osobami zainteresowanymi działalnością firmy i perspektywami pracy w CERI spotkał się jej prezes, Miguel-Angel Rodriguez, który mówił m.in. o oczekiwaniach wobec kandydatów. Aby wesprzeć swoich studentów w przygotowaniach do rekrutacji, Uniwersytet w Białymstoku uruchomił od roku akademickiego 2015/2016 dodatkowe, bezpłatne lektoraty z języka niemieckiego, w ramach tzw. przedmiotów ogólnouczelnianych do wyboru. W sumie przez 2 lata skorzystało z nich ponad 150 studentów.

Od poprzedniego roku akademickiego (2016/2017) na mocy umowy z CERI Uniwersytet w Białymstoku wspiera też rekrutację swoich studentów i absolwentów do tej firmy. Uczelniane Biuro Karier zamieszcza na swojej stronie i w mediach społecznościowych oferty pracy, praktyk i staży w CERI. Przedstawiciele firmy spotykają się ze studentami, biorą udział w targach. Przykładem jest zorganizowany 8 listopada 2017 r. CERI DAY na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, podczas którego firma zaprezentowała swoją działalność, a jej pracownicy rozmawiali z żakami o możliwości zatrudnienia i rozwoju kariery.

W tej chwili białostocki oddział CERI International zatrudnia 109 absolwentów oraz studentów Uniwersytetu w Białymstoku.

Katarzyna Dziedzik

Dyskusja (0 komentarzy)