Aktualności
Szkoły wyższe
11 Sierpnia
Źródło: Wikipedia
Opublikowano: 2018-08-11

Collegium Civitas ze Stetson University

Collegium Civitas i Stetson University podpisały Memorandum of Understanding dotyczące współpracy naukowej i badawczej. Wspólne działania będą realizowane w zakresie wymiany studentów i wykładowców, projektów badawczych, konferencji naukowych i sympozjów.

Istotnym obszarem przyszłej współpracy jest opracowywanie i realizacja programów szkoleniowych, takich jak krótkoterminowe kursy i szkolenia zagraniczne (study abroad programs). Collegium Civitas już prowadzi program Szkoły Letniej (Summer School) dla amerykańskich studentów. W tym roku gościło ponad 60 studentów z USA na sześciu kursach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu, kryminologii, cyberbezpieczeństwu, historii i różnorodności kulturowej.

Stetson Univeristy został założony w 1883 roku. Składa się z czterech college’ów i szkół, położonych w centralnej części Florydy. Misją uczelni jest zapewnienie edukacji na najwyższym poziomie w kreatywnej, twórczej społeczności, w której dochodzi do połączenia nauki i wartości, oraz wspieranie rozwoju przymiotów umysłu i charakteru, tak by studenci mogli wykorzystać swój pełny potencjał. Dzięki znakomitej kadrze akademickiej, która zapewnia wysoki poziom kształcenia, oraz wielowymiarowemu zaangażowaniu społecznemu, Stetson zdobył uznanie w całym kraju plasując się – według ostatnich badań krajowych – w gronie najlepszych amerykańskich uniwersytetów.

(Źródło: www.civitas.edu.pl)

 

Dyskusja (0 komentarzy)